Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125 

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 AKTUALNOŚCI
Lipiec 2019


Od czerwca do listopada tego roku  bierzemy udział w realizacji projektu - "Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona", który został opracowany przez fundację i uzyskał akceptację, a tym samym dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert.Letnie zajęcia wakacyjne w naszym Domu

Tydzień I 01-05.07.2019

Poniedziałek - wakacje rozpoczęliśmy tanecznym krokiem "To już lato", p. Bernadetta przygotowała listę muzycznych hitów, przy których bawiliśmy się super! Oczywiście nie zabrakło słodkiego "co nieco".
k k l k

Wtorek -
p. Monika przeprowadziła tyrniej gry w Boule. Zwycięzcą został p. Edward - GRATULUJEMY!
k k k  
Środa -  w pierwszej części wyginaliśmy śmiało ciało przy rytmach zumby prowadzonej przez p. Olę, a w drugiej wsłuchiwaliśmy się w opowiadanie "Wakacyjny koncert" czytane przez p. Bernadettę
l k k
Czwartek - dzień zaczęliśmy od małego święta - Dnia Kadry, który został przygotowany przez Radę Domu pod okiem p. Adrianny. Był to czas na złożenie podziękowań całej kadrze ŚDS za pracę. W dalszej części wysłuchaliśmy kolejnego ciekawego opowiadania z naszej bogatej biblioteczki.
l l l k l k
Piątek - był dniem poświęconym na trening pamięciowy pod hasłem "Detektyw rozwiąże zagadkę" oraz relaksację przy dźwiękach muzyki.Tydzień II 8-12.07.2019

Poniedziałek - tego dnia p. ola zabrała nas w świat wakacyjnych rytmów i relasacji, było bosko ;)

j g j h j

Wtorek - to był dzień pełen emocji. w ramach realizowanego projektu p. Asia G. przygotowała rajd pieszy nad Jezioro Dominickie. Celem rajdu był Ośrodek Żeglarski w Boszkowie - Letnisku. na miejscu czekała na nas niespodzianka - p. Bosman zabrał nas w rejs łodzią po jeziorze, dzięki czemu mogliśmy jeszcze lepiej przyjrzeć się jeziornej przyrodzie. Tego dnia był z nami także p. policjant, który przypomniał nam nawjażniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa nad jeziorem. Dzień zakończyliśmy grilowanymi przysmakami i słodką drożdżówką.
k h   j  k


Środa i czwartek -
to był czas, w którym p. Asia przeprowadziła dla nas zajęcia w ramach realizacji projektu, na temat wielkopolskich jezior. Była piosenka o jeziorze, zabawy i dużo ciekawych wiadomości. Poszerzyliśmy zakres wiadomości na temat wybranych jezior leżących na terenie naszego województwa. Poznaliśmy trzy jeziora z tych największych i najgłębszych odnależliśmy je na mapie i stworzyliśmy tematyczną gazetkę. Rozmawialiśmy także na temat ochrony jezior i tego co my możemy zrobić, aby jeziora jak najdłużej były pięknym elementem naszego krajobrazu.

k   l      h  k 
  
Piątek- tydzień zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem w naszym wigwamie. Była muzyka, zabawy, grillowanie a także prce na ogrodzie. Tego dnia mimo deszczowej pogody posadziliśmy kupione w ramach projektu piękne byliny.


j  k  j  h
TYDZIEŃ III 15-19.07.2019

Poniedziałek - tydzień zaczęliśmy calkiem sympatycznie, bo rajdem pieszym zorganizowanym w ramach realizacji projektu "Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona". Tym razem celem naszego rajdu były  "Barcie" na terenie Leśnictwa Krzycko. Naszym przewodnikiem był p. Marek Wąsowicz, który opowiedział nam o miejscu, w którym się znajdowaliśmy. Była to lekcja ochrony przyrody. Najważniejszym zwierzęciem w tym miejscu jest pszczoła, i to o niej i o jej życiu zdobyliśmy wiele ciekawych informacji. 

l j j

k  j
Wtorek - tego dnia do naszego Domu zawitał bardzo sympatyczny gość - p. Lidka, która jest leśnikiem na leśniczówce Papiernia. Pani Lidka odpowiedziała nam na kilka pytań dotyczących jej pracy, życia wśród leśnej przyrody oraz ochrony wielkopolskich lasów. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście p. Marka Wąsowicza, który wspiera nas we wszystkich podejmowanych działaniach związanych z lasem -  dziękujemy za to serdecznie!!!


k  k  k

Środa, czwartek -  na te dni p. Asia G. przygotowała zajęcia w ramach realizacji projektu. Tym razem dotyczyły one wielkopolskich lasów, ich różnorodności, najważniejszych cech oraz zasad i sposobów ochrony. Były prezentacje multimedialne, przegląd literatury, filmy edukacyjne, praca z mapą województwa oraz gry, zabawy i krzyżówka utrwalająca dotychczas zdobytą wiedzę.
W czwartek odwiedziły nas dzieci z Przedszkola "Słoneczko",  dla których wystawiliśmy naszą ekologiczną bajkę "Złota rybka".

l k
kk
 

Piątek - zważywszy na to, że już niedługo większość z nas wyjedzie z rodziną na wakacje, p. Marysia nasza pielęgniarka przeprowadziła zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Omówiła wszelkiego rodzaju zagrożenia, jakie mogą na nas czychać i wskazała sposób postępowania w różnych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia. Mogliśmy poćwiczyć bandażowanie, opiekę nad poszkodowanym w wypadku i przyswoiliśmy wiele innych wartościowych rzeczy. W swojej ciekawej prezentacji multimedialnej przypomniała nam o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i z życzeniami szczęśliwych powrotów z wakacji zakończyła zajęcia.


TYDZIEŃ IV 22 - 26.07.2019

Poniedziałek - Tydzień zaczęliśmy od Rajdu pieszego zorganizowanego w ramach projektu "Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona". Tym razem przeszliśmy trasę od naszego ośrodka do Leśniczówki Krzyżowiec. Tam pan Marek Wąsowicz przeprowadził zajęcia edukacyjne na temat Arboretum oraz opowiedział nam o Retortach.
k k k


l  j

Wtorek - p. Adrianna opowiedziała  nam o ciekawych miejscach na ziemi, obejrzeliśmy film edukacyjny oraz wykonaliśmy prace plastyczne obrazujące nasze marzenia "gdzie chciałbym pojechać"

l
Środa -  tego dnia p. Adrianna przeprowadziła z nami doświadczenia w których wykorzystaliśmy wodę i inne materiały. Było ciekawie, a eksperymenty okazały się świetnym sposobem na zajęcia w czasie wolnym. W drugiej części dnia relaksowaliśmy się przy dźwiękach muzyki serwowanej przez p. Olę.

k k
Czwartek - "każdy śpiewać może" - pod takim hasłem p. Monika poprowadziła karaoke, podczas którego każdy z nas mógł zaśpiewać ulubiony utwór. Zrelaksowani, w drugiej części dnia wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych. Pani Adrianna zachęciła nas do wykonania ramek na wakacyjne zdjęcie.
l k l

Piatek -  był dniem na Kino ŚDS.

 
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY
NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl