25.04.2023 Udział w Konkursie Artystycznym "Dbamy o naszą gminę-walczymy ze śmieciami w lasach i wsiach naszej gminy"

We wtorkowe przedpołudnie mieliśmy ogromną przyjemność wspólnie z uczniami szkół z terenu Gminy Włoszakowice uczestniczyć w Konkursie Artystycznym 

"Dbamy o naszą gminę - walczymy ze śmieciami w lasach i wsiach naszej gminy", który odbył się na Hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach. Konkurs został zorganizowany przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. oraz Nadleśnictwo Włoszakowice, a w skład jury weszli: pan Robert Kasperczak Wójt Gminy Włoszakowice, pan Tomasz Furmańczak Nadleśniczy Włoszakowic oraz pan Rafał Jagodzik  Przygotowaliśmy eko-przedstawienie o Jasiu i Małgosi, do którego scenariusz stworzyły pani Monika i pani Kierownik. W przygotowanie przedstawienia zaangażowały się również pani Asia, pani Beata i pani Ola. Poziom występów był bardzo wysoki, dlatego jury miało trudny wybór. Ostatecznie postanowiono przyznać dwa równorzędne wyróżnienia dla występujących ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych i Szkoły Podstawowej w Dłużynie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, a dzieci z wyróżnionych szkół pojadą na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiedzieli kolejny konkurs na przyszły rok, więc już nie możemy się doczekać.

Piotr S., Mariusz S., Elżbieta M.