III wakacyjny tydzień

Początek III tygodnia wakacyjnego zaczęliśmy od biblioterapii.

Pani Bernadka przygotowała dla na słuchowisko pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, które bardzo pobudziło naszą wyobraźnię.

We wtorek pani Ola postanowiła nas rozruszać po leniwym weekendzie proponując Wakacyjną zumbę. Wykonywaliśmy proste układy taneczne do dobrze nam znanych utworów muzycznych i nauczyliśmy się prostych kroków do piosenki „Rivers of Babylon”. Na zakończenie zajęć mogliśmy zrelaksować nasze mięśnie metodą relaksacji wg Jacobsona.

W środę wzięliśmy udział w turnieju Kocham Cię Polsko. Dzięki pani Bernadce mogliśmy w sposób zabawowy rozwijać wiedzę o kulturze naszego kraju i rozwijać umiejętność współpracy w grupach. Najpierw zostaliśmy podzieleni na dwie grupy białą i niebieską poprzez założenie koszulek w tych kolorach, a następnie rozpoczęliśmy rywalizację w następujących konkurencjach: Rozsypanka wyrazowa, Jaka to piosenka?, Dokończ przysłowie, Jaką jesteś literką? oraz Tajemniczy przedmiot, w której musieliśmy rozpoznać rzeczy używane kiedyś przez naszych rodziców, dziadków i pradziadków. W rundzie finałowej musieliśmy odpowiedzieć na 3 dodatkowe pytania i ostatecznie wygrała grupa niebieskich. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wszystkie odgadnięte piosenki oraz hymn „Kocham Cię Polsko”. To był dzień pełen emocji!

W czwartek pani Beata wymyśliła dla nas zabawy ruchowe z taśmą malarską. Na stworzonych za pomocą taśmy torach zostały przeprowadzone konkurencje: kółko-krzyżyk, ścieżka równowagi po strzałkach, celność, gra w klasy, hokej z woreczkami, labirynt z balonami, malowanie farbami po śladzie, rzut papierową kulką w taśmę.

Tydzień zakończyliśmy Letnią dyskoteką, którą zorganizowała dla nas pani Monika. Jak zwykle bawiliśmy się doskonale, bo uwielbiamy tańczyć do naszych ulubionych utworów!