Wakacjujemy dalej...

Kolejne równie ciekawe zajęcia za nami :)

 

Biblioterapia w naszym Domu wypełnia nam niejedną chwilę, gdyż biblioteczkę wypełnioną mamy po brzegi. W ramach tych zajęć wykorzystujemy nie tylko książki i gazety, ale też różnego rodzaju audiobooki czy słuchowiska, które urozmaicają tego typu czas terapii. Tym razem wysłuchaliśmy kilka rozdziałów audiobooka pod tytułem "Babcia rabuś", który okazał się bardzo zabawną, ale też pobudzającą do przemyśleń historią. 

 

biblio_1.jpg

 

biblio_2.jpg

 

 

"Letnie warzywa i owoce" - pod takim hasłem p. Paulina przygotowała bardzo ciekawe, pełne ważnych informacji o owocach i warzywach zajęcia. Rekwizyty w postaci świeżo zebranych z ogrodu plonów urozmaiciły zajęcia i pomogły nam w przyswojeniu wiedzy. Zdobyte informacje utrwalaliśmy poprzez puzzle, gry, uzupełnianki i innego rodzaju zabawy.   

 IMG_6639.jpg

IMG_6634.jpg

IMG_6622.jpg

IMG_6641.jpg

 

Turniej  Tenisa Stołowego -  w dniach 19-21 lipca w naszym Domu odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Chętni uczestnicy przygotowywali się do turnieju już dwa tygodnie przed rozgrywkami ucząc się podstawowych technik i zasad gry oraz współdziałania w grupie. Zgłosiło się 14 uczestników i rozegrano łącznie 16 meczy w dwóch kategoriach: panie i panowie. W kobiecej kategorii rywalizowały: Agnieszka B., Katarzyna D., Marzanna P., oraz Elżbieta Ś. Rywalizacja między zawodniczkami była zacięta. I miejsce zajęła Marzanna P., II Elżbieta Ś., III Katarzyna, a IV Agnieszka B. Męska reprezentacja była liczniejsza, startowało 10 uczestników: Piotr S., Mariusz S., Łukasz O., Piotr K., Paweł J., Mateusz W, Bartosz D., Arkadiusz D., Konrad G. i Daniel R. W wyniku rywalizacji sportowej I miejsce wywalczył Daniel R. konkurując z Piotrem K, który tym samym zajął miejsce II, a na III uplasował się Mariusz S. Organizacją turnieju zajęła się pracownia praktyczno-techniczna z p. Pauliną na czele. 

 IMG_6709.jpg

 

IMG_6655.jpg

IMG_6645.jpg

IMG_6651.jpg

IMG_6652.jpg

IMG_6646.jpg

 

  

 Zajęcia z muzyką w tle. Wtorkowe zajęcia przyniosły nam wiele radości gdyż pani Ola poprowadziła Karaoke. Bardzo lubimy śpiewać szczególnie ulubione utwory. Występy  były solowe, w duetach, a nawet chóralnie! W czwartek natomiast na pierwszych zajęciach w rytmach muzyki "zumba fitness" p. Ola rozruszała nasze ciała, a później p. Asia wyciszyła nas relaksacją dźwiękami ogrodu. 

 IMG_6681.jpg

IMG_6676.jpg

IMG_6673.jpg

 IMG_6736.jpg

IMG_6743.jpg

biblio_3.jpg

 

Przekazanie obowiązków nowej Radzie Domu. W czerwcu odbyły się wybory do Rady Domu i teraz nadszedł czas na złożenie sprawozdania przez ustępującą Radę i przekazanie obowiązków nowej. Oczywiście życzymy nowej Radzie wszystkiego co najlepsze i owocnej pracy.

 

IMG_6657.jpg

IMG_6669.jpg

IMG_6662.jpg

 

IMG_6658.jpg