Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Czerwiec 2010
1.06.2010 Dzień Dziecka
Każdy z nas lubi czasem poczuć się jak dziecko i poświętować w taki dzień jak ten. Dlatego też wszyscy razem wybraliśmy się do naszego ogrodu, aby razem wspaniale spędzić cały dzień. Wspólnej zabawy nie było końca. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i sportowo się zmagaliśmy. Taki dzień jak ten daje nam energię na wiele dni, rozpromienia nasze serca i daje wiarę w siłę przyjaźni. Dziękujemy paniom terapeutką za uśmiech i wspaniałe zaplanowanie dnia.
Agnieszka B.

11.06.2010 Salon muzyczny – Muzyką malowane
Tym razem wsłuchując się w muzykę skomponowaną przez Fryderyka Chopina mogliśmy oddać się zamyśleniu, poruszyć naszą fantazję i pięknie malować. Wszystkie prace były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy pod wpływem usłyszanych dźwięków namalował to, co zobaczył oczyma duszy. Było pięknie… Dziękujemy!!!
                        Michał K.

06.2010 Na sportowo

Czerwiec był obfitujący w różne zawody sportowe. Na zaproszenie placówki w Głogowie uczestniczyliśmy w zawodach przez nią zorganizowanych. Udaliśmy się tam silną ekipą, więc nie zabrakło zwycięstw. Paraspartakiada w Gostyniu również dała nam wiele radości i satysfakcji. W takie piękne czerwcowe dni, aż chce się przebywać na świeżym powietrzu i zmagać w duchu zdrowej rywalizacji. Delegacja sportowców pojechała także do Gozdowa na IV spartakiadę osób niepełnosprawnych. Walczyli dzielnie broniąc honoru naszego Domu. Czekamy na kolejne sportowe atrakcje, bardzo lubimy takie wyjazdy, umożliwiające nam spotkanie z przyjaciółmi z innych placówek.
Krzysztof U.30.06.2010 V salon muzyczny – konkurs recytatorski
30 czerwca odbył się V salon muzyczny poświęcony naszemu rodakowi Fryderykowi Chopinowi. Tym razem cała uroczystość odbyła się w salce masońskiej w Urzędzie Gminy we Włoszakowicach. Każdy podopieczny miał możliwość zaprezentować się wykonując wiersz o Chopinie. Wszyscy jeszcze długo przed salonem trenowali czytanie i starali się mówić, aby to wszystko wyszło jak najlepiej. Taki właśnie był tego efekt, wszyscy pięknie wyrecytowali utwory, a w tle słychać było podkład muzyczny wykonywany przez p. Kierownik na tamtejszym fortepianie. Z racji tego, iż był to konkurs, swoje zadanie miało także szanowne jury w składzie p. Przezbór, p. Borowiec oraz p. Klemenska. Bardzo dziękujemy za przybycie i wspaniałe słowa otuchy dla wszystkich uczestników. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.
Małgosia D.

www.wloszakowice.pl