Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 CZERWIEC 2014


4.06.2014 Turniej "Dwa ognie" w Kościanie
    W środę 4 czerwca pojechaliśmy do Kościana do naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy, aby stoczyć bój w grze "Dwa ognie". Skład naszej drużyny był następujący: Ela M., Danielk R., Angelika K., Krzysztof U., Konrad G., Bartosz D. i Marcin D.. Drużyny grały każda z każdą. My zagraliśmy 4 mecze, z których dwa wygraliśmy i dwa przegraliśmy. Walka była zacięta i każdy chciał wypaść jak najlepiej. W sumie zajęliśmy III miejsce - co wywołało u nas ogromne zadowolenie. Warto ćwiczyć i być w dobrej kondycji, bo to zawsze przekłada się na wyniki... 

k

k

l

k
5.06.2014 Muzeum Narodowe w Poznaniu

    W czwartek 5 czerwca delegacja naszego Domu pojechała do Poznania aby zawieźć prace na konkurs plastyczny organizowany przez PFRON. Był to również wyjazd niespodzianka dla naszych artystów, którzy często biorą udział w konkursach plastycznych. Niespodzianką było zwiedzanie Muzem Narodowego w Poznaniu. Z wyjazdu wrócili ukulturowieni...
Krzysztof U.

h

 
g9.06.2014 Mieszkańcy Lasu część II
    W poniedziałek 9 czerwca pracownia gospodarstwa domowego razem z p. Karoliną przedstawiła nam karty edukacyjne w formie albumu, na temat mieszkańców lasu. Trzeba przyznać, że postarali się, bo album jest wykonany solidnie, ciekawie i kolorowo, aż zachęca do obejrzenia. Był to także dzień na edukacyjną pogadankę na temat ssaków, którą przeprowadziła z nami p. Joanna G..

 j   
j


j11.06.2014 Piknik na ogrodzie

    Tak, nadszedł czerwiec, a wraz z nim zwyczajowo Piknik na naszym ogrodzie :)  Ten dzień zaplanowała dla nas p. Marcelina. Zabawę rozpoczęliśmy od pokazu mody letniej przygotowanej przez pracownię krawiecko-dziewiarską. Stroje zaprojektowały uczestniczki, a p. Marcelina je uszyła. Takiego pokazu mody u nas jeszcze nie było, gdyż wszystkie kreacje zostały od podstaw wykonane w naszym Domu. Drugim punktem naszej imprezy była zabawa w wodne bomby, czyli podawanie i rzucanie do siebie balonami napełnionymi wodą - frajdy było co nie miara. To nie był koniec emocji, czekało na nas jeszcze przeciąganie liny, skoki w workach oraz gra w twistera. Niesamowity dzień zakończyliśmy pysznym poczęstunkiem, czyli kiełbaską z grilla z surówką. Dziękujemy za fantastyczną zabawę!!!
Mariusz i Małgosiafg


y
13.06.2014 XV Jubileuszowa Ponadpowiatowa Paraspartakiada  "Gostyń 2014"

    13 czerwca pojechaliśmy na XV Paraspartakiadę zorganizowaną przez naszych przyjaciół z  Gostynia. Przyjechało 14 drużyn z różnych placówek. Drużyna reprezentująca nasz Dom składała się z takich osób jak: Elżebieta M., Angelika K., Krzysztof U., Małgorzata D., Agnieszka B., Daniel R.. Konkurencji było mnóstwo, w różnych braliśmy udział grupowo oraz indywidualnie. Odnieśliśmy sukcesy!!! Małgosia zdobyła I miejsce w konkurencji Rzut woreczkiem do obręczy oraz III miejsce za rzut piłeczką do kosza na ziemi. Daniel zdobył srebrny medal za bieg na 60 metrów. Po zakończeniu zawodów udaliśmy się na ciepły posiłek. To był pełen emocji i sukcesów dzień.
Daniel R.

d

s

ed

w

q20.06.2014 Bezpieczne wakacje
    Wszyscy chcemy bezpiecznie przeżyć wakacje i wiemy, jak ważne jest, aby właściwie zachowawywać się w różnych sytuacjach. P. Marysia przygotowała dla nas bardzo ciekawą i pouczającą pogadankę. Tematyka była iście wakacyjna: bezpieczne korzystanie z kąpieli słonecznej nad wodą, bezpieczne wakacje w górach, itp. Mogliśmy także wziąć udział w scenkach rodzajowych na temat udzielania pierwszej pomocy oraz zaopatrzenia apteczki wakacyjnej. Dziękujemy pani Marysiu za ciekawy i pouczający dzień.
Rada Domu24.06.2014 VI Olimpiada Sportowa w Głogowie "VIKTORIA"

    We wtorek 24 czerwca braliśmy udział w VI Olimpiadzie Sportowej  osób niepełnosprawnych "Viktoria". Na początku imprezy odbyło się uroczyste przedstawienie wszystkich drużyn oraz przywitanie obecnych gości. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy i każda z grup brała udział w różnych konkurencjach. Konkurencji było mnóstwo i były ciekawe, a niektóre nie należały do łatwych, np.: bramka celności, łucznictwo, przeciąganie liny, sztafeta, dmuchany tor przeszkód, rzut hula hop, piłką do celu, kręgle, dart i inne. Wszyscy bardzo się starali, aby wypaść jak najlepiej. Po konkurencjach sportowych wszyscy uczestnicy i kadra dostali pyszny obiad i ciasteczko. Impreza była bardzo udana, wszystkim się podobało. Wróciliśmy do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

Mirka M. i Patrycja G.

j

p

k

j


u
26.06.2014 Dzień Sportu w naszym Domu
    Już po raz kolejny w naszym Domu zorganizowany został Dzień Sportu. Całość konkurencji przeprowadzona została na placu przed naszym Domem. p. Monika wraz z p. Agnieszką  przygotowały wiele ciekawych konkurencji. A zmagaliśmy się w: balonowym slalomie, kto szybszy, kto dokładniejszy - wlewanie łyżkami wody do słoików, ćwiczenia drużynowe- naprzemienne podawanie piłki, ćwiczenia oddechowo - ruchowe w kole, itp. Czas mijał nieubłaganie i wszystko co dobre, szybko się kończy, więc był czas na poczęstunek i  powroty do domów. Dziękujemy paniom za tak emocjonujący dzień.
Mariusz S., Paweł J., Małgosia D.

h

h

h

h


27.06.2014 Mieszkańcy Lasu II zadanie
    W piątek 27 czerwca przystąpiliśmy do realizacji kolejnego etapu projektu Mieszkańcy lasu. Pracownia krawiecko-dziewiarska przygotowała piękną pracę na temat mieszkańców lasu w jego różnych warstwach. Dodatkowo panie omówiły wszelkie gatunki zwierząt z podziałem na warstwy oraz przedstawiły prezentację multimedialną na ten temat. Wszystkie informacje były bardzo ciekawe, utrwaliliśmy sobie wiedzę posiadaną i przyswoiliśmy nową. Dziękujemy bardzo za wszystko p. Marcelince i paniom z pracowni krawiecko-dziewiarskiej.
Krzysztof U.  


s27.06.2014 Podsumowanie I semestru terapeutycznego
   
    Czas wakacji jest dla nas sygnałem, że pora na podumowanie terapii  I semestru. Rada Domu przygotowała ciekawy program - Koncert życzeń dla naszej kadry. Nie był to jednak zwykły koncert, a mianowicie - uczestnicy musieli zgadnąć, kto z kadry uważa ten utwór za swój ulubiony. Emocje sięgały zenitu. Gdy odkryte już zostały tajemnice utworu - każdemu  wręczony został kwiat od uczestników w podziękowaniu za półroczną pracę. Specjalnym podziękowaniem był występ naszej grupy tanecznej w układzie do piosenki Shakiry "waka waka" Dziękujemy serdecznie całej kadrze za te miesiące ogromnej pracy, jaka była wkładana w to, aby ta placówka była dla nas drugim Domem!!!
Rada Domu

fl 
k

j
hf

y

d

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl