Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska
Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 LISTOPAD  2008


„Olimpiada bez granic”

    Dnia 13 listopada 2008r. nasza ekipa sportowców miała okazję uczestniczyć w zmaganiach sportowych podczas organizowanej w Hali Trapez „Olimpiady bez granic”, której inicjatorem był poseł Wojciech Ziemniak. Wśród gości była pani senator Małgorzata Adamczak a także olimpijczyk z Pekinu Sławomir Mocek.
Na uczestników czekało 8 konkurencji, w których brało około 500 osób. Nasz ŚDS reprezentowało 6 zawodników w składzie: Mirka M., Ela M., Regina K., Piotrek R., Edek Cz. i Roman S. Braliśmy udział w takich konkurencjach jak: rzut do kosza, strzał na bramkę, rzut ringiem do celu, przejście przez ławeczkę, bieg slalomem, warcaby itp.
    Każdy z uczestników otrzymał dyplom, medal i koszulkę oraz wziął udział w losowaniu cennych nagród. Dwóm zawodnikom z naszej drużyny poszczęściło się i wracali do domu z rowerem i telewizorem. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie nas i świetną zabawę.

                                                                          Mirka M.,  Ela M.

Spartakiada – Gostyń

    Dnia 22 listopada 2008r. braliśmy udział w IV Wojewódzkiej Halowej Spartakiadzie w Gostyniu. Drużyna nasza składała się z następujących osób: Włodka F., Piotra K., Piotrka R., Mariusza S., Krzyśka U. no i oczywiście ze mnie czyli Agnieszki B.
    Podczas zmagań sportowych wywalczyliśmy drużynowo III miejsce w „Slalomie”, natomiast Piotr K. indywidualnie zdobył dwa złote medale w „Rzucie do celu” i „Slalomie”.
    W czasie zawodów zawarliśmy nowe znajomości i świetnie się bawiliśmy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do swoich domów.
                                                             
                                                                                    Agnieszka B.

„Inny świat jest tu”

    W dniu 3 grudnia 2008r. miałem ogromną przyjemność uczestniczyć wraz ze swoim instruktorem p. Joanną Olejniczak i p. Kierownik ŚDS-u Mariolą Żołędziejewską w wernisażu podsumowującym Wojewódzki Przegląd Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych „Inny świat jest tu”w Muzeum Regionalnym im. Dr H. Florkowskiego w Kościanie. 
    Moje prace – rzeźby zakwalifikowały się do finału, a następnie otrzymały wyróżnienie, dlatego też mogłem uczestniczyć w tym przemiłym spotkaniu.

                                                                                    Krzysztof U.


„Andrzejki-Eko”

    Tegoroczne Andrzejki były pod hasłem „Eko”. Mieliśmy zadanie wykonać w swoich domach element stroju z materiałów, które nadają się do recyklingu. Pomysł się bardzo udał, gdyż każdy z nas miał na sobie strój ekologiczny. Nasi opiekunowie przygotowali nam masę wróżb m. in. lanie wosku, przekuwanie serc, gdzie mogliśmy się dowiedzieć jak na imię będzie miała nasza wybranka/wybranek, losowanie losów- co nas będzie czekało w przyszłym roku, a także buty i świetna muzyka przy której wspaniale się bawiliśmy.
    Bardzo zadowoleni po zakończonej zabawie udaliśmy się do swoich domów.

                                                                                      Michał K.


„Mikołajkowy prezent”

    Dnia 4 grudnia 2008r. pojechaliśmy na spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu” do Zielonej Góry w ramach prezentu mikołajkowego. Niektórzy z nas w teatrze byli po raz pierwszy. Przedstawienie było dopracowane, aktorzy pięknie grali, a my co jakiś czas wybuchaliśmy śmiechem z niektórych tekstów jakie wypowiadali bohaterowie bajki. Po spektaklu ulicami starego miasta udaliśmy się na przepyszny obiad, a następnie do Palmiarni, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych roślin i kwiatów. Tam tez wypiliśmy kawę i zajadaliśmy się pysznymi deserami. A wieczorem mogliśmy podziwiać z tarasów w palmiarni panoramę miasta. Śliczny widok. Dziękujemy naszej p. Kierownik za organizację wyjazdu i wszystkie atrakcje a naszym opiekunom i rodzicom za opiekę i pomoc podczas wycieczki.
     
                                                                                     Janina Sz.


I Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Dnia 20 grudnia 2008r. o godz. 12:00 odbędzie się w Sali Trójkątnej we Włoszakowicach „I Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek” Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem jest ŚDS Włoszakowice, Fundacja „Jesteśmy, więc pomagamy”, przy współpracy GOK oraz Towarzystwa Muzycznego im K. Kurpińskiego we Włoszakowicach.
    Serdecznie zapraszamy melomanów do Sali Trójkątnej, aby oklaskami wsparli występujących artystów prezentujących Ośrodki Wsparcia z naszego województwa.
Wstęp wolny.


Kiermasz Ozdób świątecznych

  W dniach od 8.12.-19.12.2008r. w Środowiskowym Domu Samopomocy we Włoszakowicach odbędzie sie jak co roku Kiermasz ozdób świątecznych, na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tylko.
Sprzedaż ozdób w godzinach: 10:30-13:30, wejście od strony podjazdu. 


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl