Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
GRUDZIEŃ 2014

4.12.2014 Mikołajkowy wyjazd Do Afrykarium we Wrocławiu

    W czwartek 4 grudnia odbyła się Mikołajkowa wycieczka do Afrykarium we wrocławskim ZOO.  W samym ZOO już byliśmy, ale Afrykarium było dla nas nowością i przyznajemy: wywarło na nas ogromne wrażenie! schodząc do osadzonego w piwnicy Afrykarium mogliśmy podziwiać piękne morskie stworzenia, bardzo egzotyczne! Ten widok zapierał dech w piersiach, szczególnie gdy tuż nad naszymi głowami przepływała płaszczka lub rekin. Fantastycznie było także oglądać hipopotamy, czy pingwiny w stworzonym na podobieństwo naturalnego środowisku. Po nacieszeniu oczy niecodziennymi widokami zjedliśmy smaczny ciepły posiłek, po którym wyruszyliśmy w drogę do domu. Ostatnim przystankiem w trasie była Trzebnica, gdzie weszliśmy do Bazyliki pod wezwaniem św. Jadwigi, aby się pomodlić. Jeszcze raz  serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim biegaczom, gdyż to z części środków pozyskanych z Bukówieckiego Lotania mogliśmy tak wspaniale spędzić dzień. W drobnym geście podziękowania zaprosiliśmy pięciu uczniów Bukówieckiej szkoły na wyjazd razem z nami. Mamy nadzieję, że bawili się tak dobrze jak my :)

Rada Domuk

j

j

k

k

09.12.2014 Mikołajki w naszym Domu

9 grudnia w naszym Domu obchodziliśmy "Mikołajki i Dzień wolontariusza". Dzień zaczął się od odczytania Listu od św. Mikołaja, który pozdrawiał nas serdecznie i obiecał nam że na święta spadnie śnieg - mamy nadzieję!!!! Zachęcił także do aktywnego udziału w Turnieju o puchar św. Mikołaja. Turniej przygotowała dla nas p. Bernadka razem z pracownią zachowań społecznych.  Podczas turnieju każda pracownia miała do wykonania kilka różnych zadań takich jak: szukanie czapki Mikołaja, czyszczenie butów Mikołaja, pakowanie prezentów, strojenie choinki i worek z prezentami. Gdy wszystkie pracownie zakończyły konkurencje zakończono turniej. Druga część dnia rozpoczęła się od odczytania informacji na temat Mikołajek oraz wolontariatu. Po tym rozległ się dzwonek, który sygnalizował nadejście Mikołaja. Jak na Mikołaja przystało przyniósł wiele prezentów, o które trzeba się było postarać poprzez odśpiewanie kolędy czy gimnastykę przy rózdze. Na szczęście wszyscy byliśmy grzeczni, więc każdy został obdarowany upominkiem. Mikołaj wręczył także pracowni krawiecko-dziewiarskiej puchar za zwycięstwo w Turnieju Mikołajkowym. To był wspaniały dzień pełen emocji sportowych i radości z obdarowania.

Mirka M., Agnieszka B.

k


l

j10.12.2014 Podsumowanie Konkursu „Wieczór z Aniołami”
  
 W środowe popołudnie delegacja naszego Domu po raz kolejny pojechała do Puszczykowa na „Wieczór z Aniołami” - podsumowanie konkursów. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia minispektaklu teatralnego „Kolęda dla nieobecnych”. Po spektaklu odbyło się poświęcenie opłatków i świąteczne życzenia. Następnie wysłuchaliśmy dwunastu pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników organizowanego po raz pierwszy konkursu muzycznego. Z naszego Domu zaprezentowały się Agnieszka K. i Patrycja G. Po przedstawieniu i części oficjalnej odmówiliśmy modlitwę i podzieliliśmy się wspólnie opłatkiem oraz udaliśmy na poczęstunek. Posileni odsłuchaliśmy ogłoszenie wyników konkursów. W tym roku odnieśliśmy sukcesy w konkursach plastycznych: "W bożonarodzeniowym klimacie" pracownia plastyczno-techniczna zajęła I miejsce oraz "Jaka to kolęda" pracownia krawiecko-dziewiarska zajęła II miejsce.  Przygotowanie prac na ten konkurs zawsze przybliża nam Bożonarodzeniową atmosferę.
Krzysztof U
l


u

h23.12.2014 Wigilia w naszym domu


    Dnia 23.12.2014 r. po raz kolejny w Naszym Domu odbyła się uroczysta Wigilia. Dzień zaczęliśmy ostatnimi przygotowaniami potraw i próbą generalną. Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania gości, którzy tradycyjnie w tym uroczystym dniu są z nami. Następnie grupa „ŚDS-iaków” przedstawiła nam Jasełka połączone z przybyciem Kolędników, po których ks. pr. A. Szulc odprawił krótkie nabożeństwo i poświęcił naszą nową salę. Następnie przy wspólnym stole zjedliśmy wieczerzę pośpiewaliśmy kolędy i pięknie spędziliśmy czas. W tym roku również nie zabrakło prezentów dla gości i oczywiście dla nas, za które SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!  Dziękujemy serdecznie za obecność, dobre słowo i towarzystwo.

Mariusz i Małgosia


k


l

k

k

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl