Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria

6.12.2017 Mikołajki w naszym Domu


    6 grudnia jak co roku w nasze skromne progi zawitał Święty Mikołaj. Tegoroczne obchody Mikołajek przygotowała pracownia informatyczna z p. Asią G. na czele. Dzień rozpoczęliśmy od powitania przybyłych gości, którymi byli wolontariusze naszego Domu: p. Urszula Husiatyńska, p. Leonia Radke, p. Danuta Walkowiak, p. Jan Husiatyński, p. Andrzej Żołędziejewski. Po przypomnieniu przez p. Asię kilku ważnych informacji na temat Świętego Mikołaja, zaprosiliśmy do nas głośnym wołaniem naszego prywatnego Mikołaja! Gdy już wszyscy byli obecni przystąpiliśmy do głównej części naszego dnia, zawodów sportowych. Udział w konkurencjach brali uczestnicy, wolontariusze oraz kadra. Zmierzyliśmy się w takich konkurencjach jak: napełnij karton bombkami, uciekaj reniferku, wypij mleko zanim przyjdzie Mikołaj, kto pierwszy rozda prezenty, jaki ciężki ten prezent, bieg w złączonych czapkach mikołajowych. Te zabawy przyniosły wiele radości i śmiechu, ale ostatnia rzecz jaką mieliśmy do wykonania, była najlepsza. Pracownia informatyczna przygotowała papierowe kule śniegowe i to właśnie nimi przeprowadziliśmy niesamowitą bitwę na śnieżki. Gdy emocje radości i zabawy opadły uczciliśmy życzeniami i upominkami naszych wolontariuszy. Dzień zakończył się rozdaniem przez Mikołaja upominków, oczywiście za określoną opłatę – zaśpiewanie kolędy, recytację wiersza czy przeskok przez laskę. To był radosny i pogodny dzień. Mikołaju, do zobaczenia za rok.
Patrycja G.

j

;

j

k

k

k

l

l

l

k

k

k

k

k


15,18.12.2017 Występy artystyczne dla pracowników Nadleśnictwa Włoszakowice oraz Firmy Werner Kenkel

    Do naszej Wigilii przygotowywaliśmy się jak zawsze od tygodni. Stałym elementem naszego święta jest występ artystyczny. Można by powiedzieć, że w tym roku mieliśmy dwie próby generalne, gdyż zaprezentowaliśmy się artystycznie przed dwiema różnymi publicznościami. W piątek 15 grudnia  naszymi widzami byli dawni pracownicy firmy Werner Kenkel, natomiast 18 grudnia pracownicy Nadleśnictwa Włoszakowice. Takie wyjazdowe występy dają nam dużo satysfakcji i podnoszą nasze umiejętności artystyczne. 
Ela M.j

m

19.12.2017 Wigilia w naszym Domu
     Dnia 19.12.2017 r. w aurze sypiącego z nieba białego śniegu, po raz kolejny w Naszym Domu odbyła się uroczysta Wigilia. Dzień zaczęliśmy ostatnimi przygotowaniami potraw i dekoracji. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem poprowadzonym przez proboszcza ks. Szulca, po którym grupa naszych artystów prezentując się w przedstawieniu artystycznym pt. „Tajemniczy przepis” wzruszyła nas i wprowadziła w atmosferę wigilijnej zadumy.  Ostatnią sceną było wręczenie opłatków wszystkim zebranym na sali. Nastąpił czas  łamania się opłatkiem i składania życzeń. Następnie przy wspólnym stole zjedliśmy wieczerzę pośpiewaliśmy kolędy i pięknie spędziliśmy czas. W tym roku również nie zabrakło prezentów dla gości i oczywiście dla nas, za które SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!  Dziękujemy za obecność, dobre słowo i towarzystwo.Mariusz i Małgosia
l

k

k

k

j

jDO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl