Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria4.12.2019 Podsumowanie projektu
"Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona"

    Nadszedł dzień podsumowania naszej sześciomiesięcznej pracy nad realizacją projektu "Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona", który został opracowany przez Fundację Wernera Kenkel "Jesteśmy-więc pomagamy" i uzyskał akceptację, a tym samym dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert. To dzięki Fundacji mogliśmy podjąć to wyzwanie i wyruszyć w podróż pełną zdobywania nowej wiedzy, bogatą w nowe doświadczenia i przede wszystkim mogliśmy obcować z przyrodą, co było niesamowitym przeżyciem. Tego dnia gościliśmy w naszym Domu Sekretarz Gminy - p. Karolinę Chlebowską oraz przedstawiciela Fundacji  p. Antoniego Samola. Niestety z przyczyn zawodowych zabrakło wśród gości p. Nadleśniczego oraz p. Marka Wąsowicza, który wspierał nas podczas rajdów pieszych. Po kilku słowach wstępu i powitaniu gości przez p. Agnieszkę przeszliśmy do omówienia przez p. Joannę G. etapów projektu, zrealizowanych zadań i określiliśmy poziom osiągniętych efektów. W drugiej części podsumowania na ręce p. Antoniego złożone zostały podziękowania dla Fundacji. Goście wręczyli uczestnikom dyplomy i nagrody w różnych kategoriach, odpowiednio do sfery aktywności w ramach projektu. Był to dla nas bardzo radosny dzień. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania podejmowane w ramach realizacji projektu.
Mateusz W.


k

l

l

kk

l

l 

5.12.2019 " Wieczór z Aniołami" - podsumowanie konkursów


    5 grudnia delegacja naszego Domu w składzie: Patrycja G., Dorota P., Elżbieta M., Mateusz W. wraz z p. Asią O i p. Adamem wybrała się do Puszczykowa na coroczne spotkanie "Wieczór z Aniołami", podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursów i wręczone nagrody. Nasza koleżanka Ela M. zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem "Tradycją malowane", a także praca grupowa wykonana przez pracownię rękodzieła artystycznego "Świąteczny Anioł Marzeń" zajęła III miejsce. Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć wszystkie prace, które zostały nadesłane na konkurs oraz rękodzieło wykonane przez uczestników DPM w Puszczykowie. To było przyjemne popołudnie. Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia w przyszłym roku.
Mateusz W., Patrycja G.k

k
6.12.2019 Mikołajki w naszym Domu


    Nadszedł ten czas - Mikołajki!!! W tym roku nad organizacją tego dnia czuwała p. Monika, która zaangażowała terapeutki do odegrania przedstawienia z Mikołajem w roli głównej. Zabawy było dużo, a przedstawienie ciekawe i śmieszne wprowadziło nas w dobry nastrój. Każdy z nas jednak czekał na moment, gdy św. Mikołaj zacznie rozdawać prezenty!!! W tym roku chyba byliśmy grzeczni bo wszyscy otrzymaliśmy upominki! To był bardzo przyjemny dzień, tym bardziej, że jak co roku świętowaliśmy także Dzień Wolontariusza. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony nam czas, dobre słowo i okazane serce!
Elżbieta M.k

k

k

l

l

l

l

k

l

 
13.12.2019 "Warzywa i owoce - źródłem zdrowia" - akcja prozdrowotna


    W każdym pierwszym tygodniu września, października, listopada i grudnia  - panie pielęgniarki wraz z p. rehabilitantką kontrolowały nasze śniadania pod względem zawartości warzyw i owoców. Ta akcja jest dla nas bardzo ważna i doskonale wiemy, że naszym paniom zależy na tym, aby wyrobić w nas nawyk zdrowego jedzenia. Skrzętnie odnotowywane punkty pozwoliły na wyłonienie zwycięzców. 13 grudnia ogłoszone zostały wyniki i wręczone dyplomy oraz nagrody.  I miejsce zajęli: Elżbieta M., Daniel R., Mateusz W. i Mariusz S. II miejsce Małgorzata D., a III miejsce Joanna M. i Elżbieta M. Wszystkim polecamy zajadanie się warzywami i owocami to dobrze wpływa na zdrowie i poprawia samopoczucie.
Marcin D.

k

l

k


16-20.12.2019 Świąteczny tydzień w naszym Domu

    Nadszedł ten szczególny świąteczny czas. Tydzień zaczęliśmy od spowiedzi świętej, której wysłuchał proboszcz ks. Andrzej Szulc. Wtorek był radosnym dniem, kiedy to dzieci przedszkola wprowadziły nas w iście bożonarodzeniowy nastrój prezentując się w przedstawieniu „Opowieść wigilijna”. W środę relaksowaliśmy się oglądając świąteczny film familijny, a nasza koleżanka Małgorzata D. udała się do siedziby Nadleśnictwa Włoszakowice na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ”Jesień w obiektywie” zorganizowanego przez GZK Włoszakowice oraz Nadleśnictwo Włoszakowice. Gratulujemy Małgosi zajęcia II miejsca i życzymy dalszych sukcesów! Czwartek był dniem uroczystej wigilii w gronie rodzin i zaproszonych gości, a piątek czasem na porządki i podsumowanie tygodnia.
Patrycja G.


k

l

l

m

j

k

l

l

l

o

k

l

l

lwww.wloszakowice.pl