Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 ARCHIWUM - KWIECIEŃ 2009Konkurs na „Najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną”    W naszym Domu w okresie przedświątecznym odbyły się dwa  konkursy: pierwszy polegał na wykonaniu przez każdą pracownię palmy wielkanocnej, drugi zaś na wykonaniu, tym razem w domach – pisanki wielkanocnej. Najpiękniejszą palmę wykonała pracownia gospodarstwa domowego, zaś laureatami na najpiękniejszą pisankę zostali Ewa D., Arkadiusz D. i Agnieszka B. Prace zostały nagrodzone dyplomami i skromnymi prezentami.
Piotr R.
9.04.2009 Śniadanie wielkanocne w naszym Domu    Dnia 9 kwietnia w naszym Domu odbyła się wielka uroczystość – czyli Śniadanie Wielkanocne. Wszystko zaczęło sie od krótkiej modlitwy i pieśni religijnej „Chwalę Ciebie Panie”. Następnie zaproszeni goście i my udaliśmy się na pyszny poczęstunek przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego, a także ciasto upieczone przez nasze mamy. Ale była uczta. Na zakończenie uroczystości zostaliśmy obdarowani „zajączkowymi słodkościami”, za które serdecznie dziękujemy naszym gościom.

Małgorzata D.


16.04.2009 „ Największe polskie przeboje” - Rydzyna

    Dnia 16.04.2009r. przed południem mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w X -leciu WTZ -u  w  Rydzynie. Cała uroczystość odbyła sie w Rydzyńskim Ośrodku Kultury. Tam została przedstawiona krótka historia oraz program artystyczny „10 lat minęło” placówki obchodzącej swój jubileusz. Następnie odbył sie przegląd muzyczny pod hasłem „Największe polskie przeboje”. Nasza reprezentacja wykonała 2 piosenki zespołu Ich Troje - „Zawsze z Tobą chciałbym być” oraz „A wszystko to, bo Ciebie kocham”. Wśród największych przebojów znalazły sie także, takie piosenki jak: „Gdzie sie podziały tamte prywatki” Wojciecha Gąsowskiego, „Viktoria” zespołu Dżem, „Na kolana” Katarzyny Cerekwickiej oraz piosenka zespołu Symtuastic - „Kołysanka”.      Zadowoleni wróciliśmy do placówki z piękną statuetką, dyplomami za uczestnictwo, a także upominkami.

Patrycja G.


22.04.2009 Oczyszczalnia ścieków w Grotnikach

    Dnia 22 kwietnia w ramach programu „Szkolne rady na odpady” udaliśmy się na wycieczkę edukacyjną do oczyszczalni ścieków „Boszkowo” znajdującej się w Grotnikach. Tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawych wiadomości nt. wody, oczyszczania ścieków. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak przebiega cały proces pozyskiwania czystej wody – przez mikroskop widzieliśmy małe żyjątka, które zjadają zanieczyszczenia. Teraz wiemy jak ważna i potrzebna jest nam oczyszczalnia, aby na ziemi nie zabrakło czystej wody. Po oczyszczalni oprowadził nas p. prezes E. Woźniak, a wyjazd zorganizowany był przez p. R. Jagodzika z Centrum Edukacji Ekologicznej przy Urzędzie Gminy we Włoszakowicach.

Michał K.
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

.

www.wloszakowice.pl