Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Plastyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Kwiecień 2011

8.04.2011 Wizyta ratowników medycznych w naszym ŚDS
Tego dnia od rana w powietrzu wyczuć można było zbliżającą się niespodziankę.  Doczekaliśmy się jej na popołudniowych zajęciach!!! – był to przyjazd karetki pogotowia z trzema panami ratownikami medycznymi, którzy opowiedzieli nam na czym polega ich praca, w jaki sposób pomagają ludziom, którzy ucierpieli w wypadkach lub nagle stracili zdrowie. Panowie, wśród nich p. Karol, który kiedyś u nas pracował,  byli tak mili, że niektórych z nas zbadali, co pomogło nam zrozumieć jak działa ta cała aparatura której używają w pracy. To były dla nas wielkie emocje i za wszystko dziękujemy naszej pani pielęgniarce, która wszystko zorganizowała – Dziękujemy p. Marysiu   
Roman S.15.04.2011 Dzień Ziemi w naszym Domu
Dnia 15.05 obchodziliśmy w ŚDS-ie Dzień Ziemi. Imprezę rozpoczęliśmy odśpiewaniem znanych i ulubionych ekologicznych piosenek . Najważniejszym punktem dnia było przeprowadzenie przez p. Joasię konkursu wiedzy ekologiczno – przyrodniczej. Podzieleni byliśmy na grupy według przydziału do pracowni. Każda grupa miała taki sam zestaw pytań. Konkurs był ciekawy i dużo musieliśmy się nagłówkować, żeby dobrze odpowiedzieć na pytania. Wygrała jedna grupa z pracowni informatycznej, ale wszyscy mieliśmy prawie komplety odpowiedzi. Po konkursie razem z koleżankami wystąpiłyśmy przed wszystkimi, aby zaprezentować się przed wyjazdem na Gminny Dzień Ziemi do Bukówca Górnego i zatańczyłyśmy do piosenki „Motylem jestem”.  Tego dnia p. Kierownik nauczyła nas nowej ekologicznej piosenki „Kołysz nas ziemio”, a na koniec wszyscy wzięliśmy udział w świetnej zabawie „Spacer do lasu”. To był kolejny wspaniały dzień pod hasłem ekologii.
Ela M.18.04.2011 I Rajd Pieszy
W dniu 18.04.2011 odbył się Rajd Pieszy „W poszukiwaniu zająca”. W rajdzie brali udział wszyscy uczestnicy ŚDS wraz z terapeutami i kierownictwem. Aby dojść do celu przemierzaliśmy takie ulice Włoszakowic, jak: K. Kurpińskiego, Zalesie, Leśna, Zachodnia aż doszliśmy do Mini Zoo i Szarlotki, gdzie był nasz postój na poszukiwanie zająca, znaleziono go w części rekreacyjnej kawiarni Szarlotki. Gdy znaleziono zająca uczestnicy postanowili zaspokoić swoje żołądki oraz pragnienie. Rozpalono grilla i przygotowano wspaniałe kiełbaski. Wszystko to mogło się odbyć dzięki uprzejmości Państwa Pytlik którym bardzo dziękujemy. Podziękowania także dla Pani Marii Kamieniarz za świąteczną niespodziankę. Nad całym dniem czuwała p. Monika – nasza rehabilitantka, która obiecała, że to nie był ostatni taki rajd. Czekamy zatem na kolejny !!!
Bogusław J.19.04.2011 Gminny Dzień Ziemi w Bukówcu Górnym
Po raz drugi mieliśmy możliwość wziąć udział w Gminnym Dniu Ziemi. Tym razem odbył się on w Bukówcu Górnym. Pojechałyśmy tam, jako sześcioosobowa delegacja, aby zatańczyć do piosenki „Motylem jestem”. Do występu przygotowywała nas pani Ola, której dziękujemy, bo dzięki niej udało nam się pięknie zatańczyć. Nasz występ nie był jedyny, gdyż na ten przegląd przyjechały delegacje z  każdej miejscowości należącej do gminy. Wszyscy wystąpili pięknie, mogliśmy utrwalić najważniejsze zasady ekologiczne i warunki właściwego współżycia z przyrodą. Po artystycznych emocjach był czas na pyszną kiełbaskę, którą mogliśmy sami sobie upiec przy ognisku. Bardzo lubimy takie imprezy i bardzo dziękujemy organizatorom za to, że mogliśmy wziąć w niej udział.
Ela M.


21.04.2011 Śniadanie Wielkanocne
Jak co roku w wielki czwartek odbyło się w naszym Domu śniadanie wielkanocne, na które zaprosiliśmy wielu naszych przyjaciół. Jak zawsze nas nie zawiedli. Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy od artystycznego występu naszych kolegów, którzy pod okiem p. Oli przypomnieli nam skąd się wzięły i co oznaczają wielkanocne tradycje, a głównym tematem była święconka. Następnie nasz proboszcz ksiądz Andrzej odprawił krótkie nabożeństwo, po którym mogliśmy zasiąść do wielkanocnych stołów. Pysznie było i uroczyście. Dziękujemy za te wspaniałe chwile, na które co roku czekamy  i oczywiście za pysznego zajączka.
Michał K.

 

26-29.04.2011 Tydzień Papieski w ŚDS
Bardzo kochaliśmy naszego papieża polaka Jana Pawła II, często go wspominamy i dlatego do tak ważnego wydarzenia, jak beatyfikacja J.P. II postanowiliśmy się duchowo przygotować. Rada Domu z pomocą opiekuna p. Joasi, weszła w współpracę z paniami terapeutkami i zaplanowała każdy dzień. We wtorek p. Asia przeprowadziła plastyczne zajęcia pod hasłem „Dłonie są krajobrazem serca”, w środę p. Bernadetta przypomniała nam osobę Jana Pawła II w anegdotach i ciekawostkach. Czwartek dzięki pani Karolinie minął nam na lepszym poznaniu i zrozumieniu wszystkich pielgrzymek, które Ojciec Święty odbył do Polski. Tego dnia odwiedził nas także wikary naszej parafii ksiądz Piotr, który w ramach programu „Ludzie z pasją” opowiedział nam o papieżu i przedstawił swoje zbiory autografów wielu sławnych ludzi. To nie był koniec atrakcji, gdyż na deser były pyszne kremówki papieskie przygotowane przez p. Basię. Piątek był dla nas wspaniałą okazją do przypomnienia sobie ulubionych pieśni Jana Pawła II. Mogliśmy razem z papieżem pośpiewać i zobaczyć wiele filmów przedstawiających Jego osobę. P. Ola nauczyła nas także lubianej przez Ojca Świętego pieśni „Liczę na Ciebie Ojcze”. Druga część dnia miała charakter sportowy, bo jak wszyscy wiemy Jan Paweł II był zwolennikiem różnych sportów Odbył się III Turniej w Darta o Puchar Rady Rodzin oraz I turniej Gry w Kręgle.  Ten tydzień był dla każdego z nas ogromnym przeżyciem i nie raz popłynęła z naszego oka łza. Myślę, że każdy przygotował się duchowo na 1 maja i na fakt, że nasz kochany papież Jan Paweł II będzie błogosławionym.
Krzysztof U.

 DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl