Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Plastyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 KWIECIEŃ 2014


30.04.2014 Przygotowania do obchodów 1 i 3 Maja w ramach programu „Ja i moja ojczyzna”
    Środa była dla nas dniem wzbudzania patriotyzmu, przypomnienia sobie najważniejszych informacji na temat świąt majowych. P. Asia G. przygotowała dla nas Quiz wiedzy o Polsce, ale zanim do niego przystąpiliśmy wsłuchaliśmy się w piękne wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Swoich sił próbowaliśmy także w nowym dla nas utworze „Polskie kwiaty” wykonywanym przez Justynę Steczkowską. Przyznać możemy, że śpiewało się bardzo dobrze, to chyba zasługa słów piosenki. Cały dzień był dobrym przygotowaniem do długiego świątecznego weekendu.
prac. informatyczna
o

hj


h
28.04.2014 Dzień Ziemi w Naszym Domu - Mieszkańcy Lasu część I

    W tym roku nasz Dzień Ziemi spędziliśmy w salce we Włoszakowickim Nadleśnictwie. P. Adrianna przygotowała dla nas emocjonujące chwile. Quiz wiedzy eko

logiczno-przyrodniczej okazał się niełatwy, co zaostrzyło naszą motywację do działania. Zadania do wykonania kryły się pod nazwami: krzyżówkowy zawrót głowy, mój portret, prawda/fałsz, znawca przyrody, sokole oko, rebusowe śmigłowy, wyciągnij i ułóż, obrazkowe zmagania, i inne. I miejsce zajęła pracownia gospodarstwa domowego, II miejsce pracownia informatyczna, a III plastyczno-techniczna oraz zachowań społecznych. Po wyczerpujących intelektualnie zmaganiach przyszedł czas na kiełbaskę, którą przygotowały panie Karolina i Marcelina – było smacznie.

Mariusz S.

h

lk


kj

t h

g h

h

h

h

h

h


29.04.2014 Gminny Dzień Ziemi oraz Przegląd Taneczny
    Wtorek był dla nas bardzo intensywnym dniem gdyż dwie delegacje pojechały na dwie imprezy. Grupa tancerzy udała się do Kąkolewa na I Przegląd Taneczny organizowany przez tamtejszy Środowiskowy Dom Samopomocy z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. P. Monika przez dwa miesiące ćwiczyła naszych artystów, aby mogli zatańczyć układ taneczny do utworu Czoko czoko lada. Nasi tancerzy w składzie Agnieszka B., Angelika, Daniel, Bartosz, Konrad oraz Czekoladowa maskotka – Piotr K.. P. spisali się super!!!
Druga delegacja pojechała na obchody Gminnego Dnia Ziemi zorganizowanego przez GZK Włoszakowice. W tym roku cała impreza przygotowana była w Grotnikach na Oczyszczalni Ścieków. Każda delegacja szkolna i my mieliśmy za zadanie przejść 5 stanowisk, na których do rozwiązania było wiele różnorodnych zadań. Trzeba przyznać, że łatwo nie było, ale daliśmy radę. Dzień zakończył się smaczną kiełbaską z grilla i rozdaniem upominków. Dziękujemy za zaproszenie, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i zdobycia nowych wiadomości.   
Agnieszka K.

k

j


j

h

k

jj

j

u

u

i

i
25.04.2014 "Droga do świętości" - przygotowanie do uroczystości kanonizacji Jana Pawła II

    W piątek, poprzedzający bardzo ważne dla nas wszystkich wydarzenie - kanonizację naszego kochanego papieża  błogosławionego Jana Pawła II, mogliśmy się duchowo przygotować  do obchodów tak wyniosłej uroczystości.  p. Bernadetta  oraz p. Marcelina przypomniały nam wiele ważnych informacji na temat życia Jana Pawła II oraz przybliżyły nam postać Jana XXIII.  Nie ukrywamy, że pod wpływem tych wszystkich wiadomości, obejrzanych filmów niejednemu z nas popłynęła łezka.
    W ten dzień odbyło się także podsumowanie konkursów: plastycznego oraz literackiego pod hasłem Droga do świętości - kanonizacja Jana Pawła II. W składzie komisji oceniającej nasze prace były panie: Stanisława Ciszyk - przedstawicielka Caritas Włoszakowice oraz Urszula Hałupka - kierownik gminnej biblioteki, które były pod wrażeniem naszych umiejętności, co nas bardzo cieszy. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i słowa uznania.

  j

j

j

j

j
j

j

j

k

10.04. - 18.04.2014 Świąteczny Tydzień w naszym Domu

    Tegoroczny okres świąteczny rozpoczęliśmy już w czwartek 10 kwietnia rekolekcyjną mszą świętą dla chorych. Piątek był dniem spowiedzi świętej i jak zawsze mogliśmy liczyć na naszego Księdza Proboszcza, ten dzień poświęcony był także na podsumowanie konkursu na Palmę wielkanocną. Poniedziałek poświęciliśmy na przeżywanie Drogi Krzyżowej śledząc bosą wyprawę W. Cejrowskiego do Ziemi Świętej. Wtorek był dniem radosnym, gdyż był to Dzień Zajączka. każdy z nas przyniósł upominek dla kolegi/koleżanki, który został schowany przez "zająca" na terenie całego Naszego Domu. Śmiechu i zabawy było co nie miara, bo każdy miał schowany upominek w innym miejscu, niektórzy szukali długo!!! W ten dzień p. Monika zorganizowała dla nas także różne wielkanocne konkurencje sportowe, które wywołały na naszych ustach duże uśmiechy. Środa była dniem poświęconym  na ostatnie przygotowania potraw oraz ustawianie stołów i ich dekorację. Upiększany był także cały nasz Dom a pracy było co niemiara. Czwartek był dniem uroczystego śniadania wielkanocnego na które jak zawsze przybyli goście p. H. Florek, p. M. Klemenska, p. I. Przezbór,p. M. Lucerek, ks.Andrzej Szulc, przedstawiciele Rady Rodzin w składzie p. S. Dederek, p. M. Spławska, oraz wolontariuszki naszego Domu p. U. Husiatyńska, p. T. Władaczyńska. Uroczystość rozpoczęła sie naszym występem - montażem słowno-muzycznym. Po części artystycznej ks. proboszcz odprawił krótkie nabożeństwo i poświęcił każdą pracownię, w której zasiadaliśmy do stołu. Wielki czwartek jest wielkim dniem dla księży dlatego złożyliśmy życzenia naszemu proboszczowi i wręczyliśmy pamiątkowy upominek. W piątek wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej w kościele parafialnym we Włoszakowicach. Był to tydzień pełen wrażeń i duchowych przeżyć.
prac. informatyczna

l

ik


ol


uu 


l

edd

1.04.2014 Marsz Nordic Walking w poszukiwaniu wiosny.

    1 kwietnia, nie na żarty wyruszyliśmy na  I marsz Nordic Walking. Udział braliśmy wszyscy, nie tylko z kijkami, ale także o własnych siłach, czy na wózkach. Przed wyjściem na placu przy ośrodku p. Monika poprowadziła rozgrzewkę, po której ruszyliśmy wraz z terapeutami w kierunku parku. Gdy doszliśmy na miejsce, była chwila na relaks i odpoczynek na łonie natury. Podziwialiśmy budzącą się do życia naturę, która pięknie ubarwia parkowe widoki. Po chwili na oddech wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszego Domu. To był męczący, ale bardzo podnoszący na duchu dzień. Już czekamy na kolejny rajd.

p. Patrycja i p. Waldek

fr

yy

er

df


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl