Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 LIPIEC 2014

1.07.- 4.07.2014 I Tydzień wakacji

Turniej Tenisa stołowego


    Tak, to już III turniej tenisa stołowego zorganizowany przez naszą panią Monikę. Turniej odbył się na sali sportowej w małej szkole. Z tego miejsca bardzo dziękujemy za stworzenie takiej możliwości. W zawodach udział wzięło 8 osób, a odbyły się one systemem pucharowym, ten kto wygrywał przechodził dalej. Treningi przynoszą skutki, bo walka była zacięta!!! Kibice też dali z siebie wszystko :) Udział w rywalizacji wzięli: Bartosz, Włodziu, Edziu, Daniel, Mariusz, a na podium stanęli: Krzysztof na miejscu III, Piotr K. na miejscu II a na I Marcin. Gratulujemy!!!

"Witajcie wakacje" - zabawa taneczna

    Tanecznym krokiem wejść w okres wakacyjny to coś co bardzo lubimy!!! P. Asia przygotowała dla nas świetną taneczną imprezę. To był dzień odprężenia i pozytywnego zmęczenia. W trakcie  potańcówki odbyły się konkursy: szybko podaj dalej oraz zgadnij kim jestem. Wakacje uważamy za rozpoczęte :)

 Hortiterapia i Arteterapia

   
    Pierwszy tydzień wakacji dobiegł końca, a piątkowe zajęcia zorganizowały p. Bernadka i p. Adrianna. Pewna grupa uczestników poszła na nasz ogród, aby wypielić chwasty i napawać się pięknymi urokami działki, druga grupa została w ośrodku aby poświęcić czas na prace plastyczne.
Krzysztof

u

u

a

j


h

u

u

u

y

f3.07.2014 VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
  
 Dnia 3.07.2014r. odbyła się VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych we Wrześni. Dyscypliny sportowe w jakich wzięliśmy udział to: ..rzucanie do celu woreczkami, rzut do kosza, rzut piłką lekarską tyłem. Był również skok w dal z miejsca i sztafeta na czas. Pierwsze miejsce w skoku w dal z miejsca zdobył Bartosz D. W sztafecie zdobyliśmy drugie miejsce. Po potyczkach sportowych odbył się mini bal przebierańców, na który stroje rozbiliśmy sobie sami z materiałów zapewnionych przez organizatorów. Nasz kolega Bartosz został wybrany królem zabawy i jego głowa przyozdobiona została koroną. W trakcie tańców był też czas na rzuty kulami z papieru. Zabawa była świetna. Na koniec dnia
udaliśmy się na obiad, po którym otrzymaliśmy różne upominki, Tak  zakończył się  sportowy dzień.
Mirka i Daniel

jo

y

h1


7-11.07.2014 II tydzień wakacji
    Panie terapeutki nie pozwalają nam na nudy, każdego dnia organizują nam różne zajęcia. W poniedziałek w ramach biblioterapii posłuchaliśmy ciekawej opowieści pt. "Na tropie sześcioptaka", w której czytanie mógł się włączyć każdy chętny. We wtorek kontynuowaliśmy pracę z zakresu arteterapii, w środę wybraliśmy się do Boszkowa, gdzie bawiliśmy się świetnie. Czwartek był dniem poświęconym na  biblioterapię, ale tym razem z wykorzystaniem audiobooka, a w piątek oddaliśmy się pląsom na parkiecie. To był kolejny świetnie spędzony tydzień - dziękujemy!!!
Mariusz

g

h

u

g

h


14-18.07.2014 III tydzień wakacji

    Tak, tak, czas mija, a my mamy za sobą już trzeci tydzień wakacji. W poniedziałek w ramach treningu budżetowego wybraliśmy się do Pierogarni "Stara Kuźnia", gdzie było klimatycznie i sympatycznie. We wtorek p. Karolinka i p Adrianna przygotowały dla nas zajęcia z silwoterapii oraz gry stolikowe. Ten dzień był bardzo przyjemny nawet wtedy, gdy w drodze powrotnej zastała nas ulewa niepozostawiając na nas suchej nitki!!! Środowe Garden Party rozpoczęliśmy śniadaniem na świeżym powietrzu, po którym mieliśmy siły na różne gry i zabawy. Czwartek był dniem poświęconym na realizację kolejnego zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej w ramach programu "Mieszkańcy lasu". Tydzień zakończyliśmy tak, jak każdy z nas zechciał. Po haśle "róbta co chceta" wybraliśmy sobie pracownie, w której chcemy spędzić piątek.
Krzysztof

g

l
h

j

h

f

21.07. - 25.07.2014 IV Tydzień wakacji

    Tydzień rozpoczęliśmy wyśpiewując mniej i bardziej znane piosenki podczas KARAOKE. Gardła nie zdarliśmy, ale świetnie się bawiliśmy! We wtorek p. Ada włączyła nam film "Jeszcze większe dzieci", na którym się dużo pośmialiśmy. Środa minęła nam na balonowych zabawach, a czwartek poświęciliśmy na głębsze poznawanie się nawzajem za pośrednictwem przyniesionych z domu albumów rodzinnych. Każdy mógł opowiedzieć o rodzinie pokazując różne zdjęcia. Na koniec tygodnia oddaliśmy się plastycznym fantazjom tworząC prace o Tematyce "Lato na sportowo". 
l 

k

j

h


28.07. - 01.08.2014 V Tydzień wakacji

    To właśnie grą w Bingo wkroczyliśmy w piąty już tydzień naszych wakacyjnych zajęć. We wtorek p. Ada przeprowadziła turniej "Jeden z dziesięciu", a w środę p. Monika przygotowała dla nas sportowe konkurencje z zakresu "Celne oko, celna ręka".  W czwartek relaksowaliśmy się podczas zabawy tanecznej, a piątek spędziliśmy na oglądaniu filmu z cyklu Kino ŚDS. h

g

g
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl