Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
LISTOPAD 2014

IV Przegląd Pieśni Patriotycznej

    14 listopada był dla nas dniem szczególnym, gdyż po raz czwarty mogliśmy oddać hołd wszystkim tym, którzy walczyli o niepodległość Polski. Na uroczystość przybyli goście, w osobie p. Irena Przezbór oraz p. Urszula Hałupka. Nad przebiegiem uroczystości czuwała p. Ola a przygotowała ją pracownia informatyczna. Zaczęliśmy od wprowadzenia w atmosferę wydarzenia, a następnie odbyły się występy pracowni przeplatane poezją. Pracownia plastyczno-techniczna, wykonała dla nas pieść Płynie Wisła płynie; zachowań społecznych: Ułani, ułani; krawiecko-dziewiarska piosenkę Idzie żołnierz borem lasem; pracownia informatyczna utwór: Pierwsza brygada; gospodarstwa domowego: Wszystko co nasze oraz pracownia muzyczno-teatralna: Pieśń jak dzwon czyli płonie ognisko i szumią knieje. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy za udział w przeglądzie oraz każdy mógł się poczęstować pysznymi rogalami marcińskimi.
Mariusz i Małgorzata 

k

ju

k

j

l

l

k

k

y15.11.2014 Polskie smaki - podsumowanie warsztatów kulinarnych w Puszczykowie

     W sobotę 15 listopada delegacja naszego ŚDS w składzie: Ela M., p. Halina, Piotr K., Krzysztof, Marcin, p.Daniel oraz terapeutka p. Karolina, pojechała  do Puszczykowa na spotkanie podsumowujące warsztaty kulinarne Smaki polski.
Po przywitaniu przez p Kierownika przystąpiliśmy do przyjemnej strony spotkania -  zaczęliśmy z zapałem degustować potrawy ,najpierw podano żurek, następnie schab sztygara, znowu zupę bodajże, była też parzybroda( kapuśniak) z pulpetem. Przerwa w degustacji minęła nam na delikatnie umysłowej pracy, musieliśmy przetłumaczyć tradycyjne śląskie przysłowia, następnie z rozsypanki słownej ułożyć śląskie nazwy np.: baba = żona  i tym podobne. Potem wróciliśmy na degustacje, gdzie podano nasze krokiety  cebulowo – serowe (mniam mniam), a następnie musieliśmy namalować poznańską  bamberkę oraz wyciąć lampion z dyni. Pod koniec zjedliśmy pyszną szarlotkę oraz rogale i dostałiśmy certyfikaty udziału w warsztatach.


k

k
k

k

kl
21.11.2014 Dzień Pracownika Socjalnego


    Dnia 21 listopada w naszym Domu odbył się dzień Pracownika Socjalnego. W tym dniu nasza kadra miała swoje święto.  Przyszli do nas zaproszeni goście : p. Wójt, p. Giera, p. Klemenska, p. Przezbór, p. Husiatyńska, p. Władaczyńska, p. Spławska, p. Dederek. Na początku odbyło się powitanie przez panią Kierownik wszystkich zebranych, następnie p. Mirka, Daniel, Krzysztof i Arek razem z Panią Marcelinką prowadzili część artystyczną. Każdy z kadry obdarowany został wierszem, piosenką, różą oraz upominkiem. Po życzeniach złożonych przez uczestników oraz przez panią Kierownik, wystąpiło również kilku naszych gości. Każdy z przybyłych gości otrzymał od nas piękny upominek. Po tej części goście wraz z panią Kierownik udali się na ciastko i kawę, ale zanim tam poszli zwiedzili teren rozbudowy naszego Domu. W drugiej części dnia odbył się Teleturniej Familiada, w której kadra wystąpiła w roli graczy. Zadaniem graczy było zdobycie jak największej ilości punktów. Dodamy, że ankietowanymi, na których podstawie powstały odpowiedzi byliśmy my uczestnicy. Całą uroczystość przygotowała pracownia krawiecko-dziewiarska. Dzień minął bardzo przyjemnie !!!
Patrycja i Angelikal

k

h

h

h

h

h

h20.11.2014 VI Przegląd Osób Niepełnosprawnych

    Dnia 20 listopada byliśmy w Śmiglu na wernisażu konkursowych prac plastycznych, podsumowujących VI Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych. Z naszego Domu zgłoszone zostały prace Elżebiety M., Krzysztofa U. oraz Mirki M., gdzie nagrodzona została moja praca pod tytułem  Wszystkie prace były wystawione, dzięki czemu mogliśmy je podziwiać podczas spotkania.  Podziwialiśmy również występy artystyczne z udziałem uczestników z Kościańskich WTZ pod tytułem "Upadek Ikara". Dodatkową atrakcją był także występ muzyków grających na różnych instrumentach. Na koniec dnia mogliśmy poczęstować się pysznym jedzeniem oraz kawką, po czym wróciliśmy do domu.
Mirka M.

d

t

d


h


 
22.11.2014. Cecyliada we Wschowie

Po prawie dwóch miesiącach prób z panią Olą, p. Bernadką oraz p. Marceliną nadszedł czas spełnienia i Dzień VI Przeglądu Piosenek Religijnych we Wschowie. Jak co roku grup występujących było mnóstwo, różniących się co do ilości występujących, czy ich wieku. W skład naszej grupy wchodzili: Małgosia, Patrycja, Agnieszka B., Paweł J., Bartosz, Konrad, Krzysztof Piotr K., Agnieszka K., Daniel, Mariusz, oczywiście była z nami nasza Pani Kierownik, która wspierała nas przez cały czas. Wykonaliśmy trzy utwory: "Pan jest pasterzem moim", "Schowaj mnie" oraz "Pioseneczka". Wszystkim tak bardzo podobały się występy, że bisowaliśmy z utworem "Pioseneczka" . Na koniec otrzymaliśmy statuetkę oraz dyplom, zjedliśmy dobry poczęstunek oraz szczęśliwi wróciliśmy do domu.
Agnieszka K.

g


u  


k25.11.2014 VI Olimpiada bez granic - Leszno

    Każdego roku w jesienny czas wyjeżdżamy na zaproszenie Szkolnego Klubu Sportowego Jantar do Leszna na Olimpiadę bez Granic. Cała impreza odbywa się w Hali sportowej Trapez. Każdy zawodnik miał do zaliczenia rzut piłką do kosza, mini hokej, przenoszenie piłki lekarskiej, strzały na bramkę, i kilka innych konkurencji. Wszyscy ukończyli każdą z sukcesem, dzięki czemu mogli złożyć swoje losy do kartonowej urny. Każdy los miał szansę na wygraną, a nagrody były różne: kołdry, rower, kubki, koszulki, nam także się poszczęściło i kilka zdobyliśmy. Dużą atrakcją był także pokaz taekwondo, nie zabrakło oczywiście ciepłego poczęstunku. Do domu wracaliśmy bardzo zadowoleni.
Rada Domuh

k

k

kk   
27.11.2014 Andrzejki w naszym Domu 
    28 listopada po raz kolejny w naszym ŚDS odbyła się szalona Andrzejkowa zabawa. Tańce do ulubionych kawałków puszczanych przez D.J. Adriannę były świetną zabawą. W krótkich przerwach mogliśmy skorzystać z usług kilku wróżek. Wróżka Maria wróżyła z kart, u wróżki Marceliny mogliśmy lać wosk, wróżka Monika wróżyła ze szczęśliwych kubeczków oraz zaczarowanej butelki, u wróżki Pauliny mogliśmy przepowiednie wynikające z wylosowanej magicznej karteczki oraz przestrogę kolorów, a wróżka Joanna wróżyła ze szpilek i serduszek. W międzyczasie podany został słodki poczęstunek. Dziękujemy bardo pracowni gospodarstwa domowego za przygotowanie dnia.

K

K

K

K

K


28.11.2014 Andrzejki w Kościanie

        29 listopada na zaproszenie ŚDS Kościan delegacja naszego Domu w składzie: p. Ela Ś,  Daniel R., Asia M., Konrad G., Marcin D., Ela M., wraz z p. Bernadettą, p. Pauliną i p. Adamem pojechała na spotkanie z przyjaciółmi z innych placówek. Celem spotkania była świetna zabawa andrzejkowa. Były tańce przy muzyce, wiele ciekawych wróżb oraz konkurs na najładniejszy czarodziejski kapelusz. Bardzo przyjemnie było spotkać się i bawić w gronie znajomych i przyjaciół. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i do zobaczenia :)

H
J

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl