Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
LISTOPAD

5.11.2018 Zawody Kręglarskie

    Nasza reprezentacja w składzie: Bartosz D., Marcin D. i Mateusz W. wraz z p. Beatką Kusz-Grygiel wyruszyła na Zawody Kręglarskie do Gostynia. Organizatorami imprezy były: Gostyńskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, Niepełnosprawnością oraz ich Rodzin "Bez Granic", Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu, który udostępnił kręgielnię. W zawodach wzięło udział 12 drużyn 3-osobowych. Każdy z zawodników miał 5 rzutów próbnych, następnie 25 rzutów, które były sumowane. Na podium stanęli odpowiednio: ŚDS Gostyń, ŚDS Góra i ŚDS Leszno. Nasza ekipa zajęła 9 miejsce. W nagrodę za udział w zawodach drużyna otrzymała dyplom oraz piękną patelnię, która na pewno przyda się w pracowni gospodarstwa domowego. W trakcie zawodów zostaliśmy poczęstowani słodkościami, a po zawodach na wszystkich czekał pyszny obiad. Drużyna naszych dzielnych kręglarzy wróciła w dobrych humorach, choć ciężko im było rozstać się z kulami do kręgli.
Elżbieta M.

K

K

J

J

K
7.11.2018 III INTERACYJNY PRZEGLĄD POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

    W dniu 07.11.2018r. już po raz trzeci we Włoszakowicach odbył się Integracyjny Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej. Organizatorami imprezy byli Środowiskowy Dom Samopomocy im. Wernera Kenkel i Fundacja „Jesteśmy – więc pomagamy” przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich i Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach oraz Rady Rodzin przy ŚDS we Włoszakowicach. W imprezie wzięło udział ok. 120 osób z 10 placówek świadczących usługi na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu województwa wielkopolskiego oraz zaproszeni goście. Wykonawcy prezentowali się w 3 kategoriach: solista, zespół wokalny i zespół wokalno-instrumentalny. Tegoroczny przegląd miał szczególny charakter ze względu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z elementów scenografii był czołg z tektury, zaprojektowany i wykonany specjalnie na tą okazję przez firmę Werner Kenkel Spółka z o.o. z Krzycka Wielkiego, przy którym uczestnicy chętnie pozowali do zdjęć. Gościnnie, w przerwie i na zakończenie przeglądu wystąpili soliści Studia Piosenki GOK we Włoszakowicach pod kierunkiem Szymona Gądy. Wszystkie występy, zarówno uczestników przeglądu, jak i solistów Studia Piosenki budziły w słuchaczach duże emocje i były nagradzane gromkimi brawami. Każda z placówek otrzymała dyplom, statuetkę oraz torbę upominków o tematyce patriotycznej, a także torbę z gadżetami od Powiatu Leszczyńskiego. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy imprezy zostali poczęstowani rogalami marcińskimi, a na zakończenie pysznym obiadem przygotowanym przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich we Włoszakowicach. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które pomogły nam w realizacji kolejnej edycji przeglądu.
Rada Domu


K

K

H H

J

K

J


L

L

K

L

L20.11.2018 Andrzejki w Kościanie

    20 listopada nasza delegacja w składzie: Kasia D., Ela M., Daniel R., Mariusz S. pod opieką pani Asi O. wybrała się do Kościana na Zabawę Andrzejkową, na którą zaprosił nas ŚDS Kościan. Impreza odbyła się w Sali Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego. Andrzejki rozpoczęły sie od powitania wszystkich przez p. Kierownik ŚDS-u, która zaprosiła zebranych do wspólnej zabawy. Szalenie taneczną muzykę serwował DJ, który wcielał się w różnych artystów - m.in. Zenka Martyniuka za pomocą masek. Było lanie wosku oraz inne wróżby. Odbył się też konkurs na najładniejszy magiczny kapelusz. Organizatorzy serwowali także pyszności, pod którymi uginały się stoły. Zabawa była wyśmienita, bo nasza ekipa wróciła do ŚDS w wyskokowych nastrojach i bardzo uśmiechnięta.
Mariusz S.

K

J

K

H

K
23.11.2018 Dzień pracownika socjalnego


    Dnia 23 listopada obchodziliśmy "Dzień pracownika socjalnego". W tym roku nad organizacją tego dnia czuwała Rada Domu z p. Adrianną Józefczak na czele. Część artystyczna zaplanowana na tą okoliczność każdego roku przygotowana jest w inny sposób, ale zawsze zawiera się w niej podziękowanie i życzenia dla kadry płynące prosto z naszych serc. W ty roku uczestnicy przedstawili krótkie fraszki o kadrze, które wywołały wiele śmiechu i rozbawiły każdego. Nie zabrakło oczywiście gości. Na zaproszenie odpowiedzieli i swoją obecnością zaszczycili nas: p. Wójt Robert Kasperczak, p. Irena Przezbór Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, oraz członkowie Rady Rodzin p. Magdalena Spławska, p. Maria Majorek, p. Maria Jędraszyk i p. Krystyna Kita. Po części oficjalnej przyszedł moment na rozmowy przy wspólnym stole, kawkę i ciasto. Dzień minął nam bardzo miło.
Halina F.


J

J
24.11.2018 XVII Przegląd Piosenki Religijnej Cecyliada

    W sobotę 24 listopada delegacja naszego Domu w składzie: Ela M., Patrycja G., Agnieszka B., Ewa D., Gosia D., Marcin D., Mariusz S., Arek D., Piotr K, Daniel R. pod opieką p. Kierownik, p. Oli i p. Bernadki udała się na XVII Przegląd Piosenki Religijnej „Cecyliada” we Wschowie. Nasz udział w Cecyliadzie na stałe wpisał się już w tradycję listopadowych wydarzeń kulturalnych. Do występu przygotowywaliśmy się ponad miesiąc.  Zaśpiewaliśmy dwie piosenki: "Kiedyś wino i chleb" oraz "Zaufaj Panu już dziś". To był bardzo przyjemny dzień.
Małgorzata D., Patrycja G., Mariusz S.,


K


L29.11.2018 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

    W czwartek 29 listopada p. Adrianna Józefczak, nasza terapeutka od zadań artystycznych udała sie wraz z Elą M oraz p. Halinką F. do Śmigla na wręczenie nagród w VIII Wielkopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Inny świat jest tu" organizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Światło Nadziei". Jesteśmy bardzo dumni, gdyż na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, a wśród wyróżnionych znalazły się także obrazy naszych koleżanek. Ela zajęła I miejsce a p. Halinka VI. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Daniel R.

H


G


30.11.2018 Andrzejki w naszym Domu

    Andrzejki są tradycją od której uciekać nie będziemy, bo bardzo lubimy zabawę. Tegoroczny bal andrzejkowy przygotowała p. Monika Jędrzejczak, która przeniosła nas w świat  70 i 80tych lat. Każdy starał się przyjść ubrany w stylu wtedy obowiązującym, a DJ p. Asia Gorwa serwowała muzykę, dzięki której cofnęliśmy się w czasie. Nie zabrakło oczywiście ciekawych wróżb  i  pysznych smakołyków. Zabawy nie było końca... Teraz czekamy na karnawał :)
Agnieszka B.


   

J

     
H
 
      

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl