Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria


4.02.2019 Podsumowanie 2018 roku przez Radę Domu

    W poniedziałek 4 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie minionego roku terapeutycznego z udziałem Sekretarz Gminy Włoszakowice - p. Karoliny Chlebowskiej. Wręczono dyplomy, statuetki i  nagrody w takich kategoriach jak: rehabilitacja, frekwencja, pomocna dłoń, czystość i elegancja, ekologia oraz Super ŚDS-iak 2018. W tym roku to Elżbieta M. otrzymała zaszczytny tytuł "Super ŚDS-iaka". Tego dnia Rada Domu przedstawiła także sprawozdanie z działalności za ubiegły rok oraz odczytała raport finansowy. Dziękujemy Pani Sekretarz za przybycie oraz uczestnictwo w tym ważnym dla nas dniu, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w nowym roku terapeutycznym.
Rada Domu

l

l

l

k

k
14.02.2019 Zabawa Walentynkowa w naszym  Domu

    14 lutego w naszym Domu odbyła się zabawa walentynkowa. W tym dniu wszyscy byliśmy bardzo radośni, bawiliśmy się przy muzyce i tańczyliśmy. W trakcie zabawy p. Bernadka przeprowadziła konkursy takie jak: taniec na gazecie, dobierz pary, układanie serduszek, czy balonowa niespodzianka. Podczas zabawy listonosz dostarczył walentynkowe kartki. Nie zabrakło także szwedzkiego stołu na którym czekało na nas słodkie "co nieco".
Mateusz W.

h

l

;l

j

k

l
21.02.2019 Targi "Gardenia"

    21 lutego Daniel R. oraz Mateusz W. pojechaliśmy z p. Bernadettą Borowczak i Adrianną Józefczak do Poznania na organizowane przez MTP - Targi Ogrodnicze "Gardenia". Podróż odbyliśmy pociągiem, co już było dla nas atrakcją. Na terenie targów oglądać mogliśmy przeróżne stoiska takie, jak np. z narzędziami ogrodniczymi, maszynami, kwiatami i drzewkami, ozdobami do ogrodu, a nawet miejsce gdzie prezentowane były dzieła florystyczne. Ciekawy był także kiermasz ogrodniczy. Przede wszystkim jednak uczestniczyliśmy w Forum "Miejska Sztuka Ogrodowa", podczas którego dowiedzieliśmy się jak powinna być sadzona roślinność oddziaływująca na nasze zmysły. Spotkaliśmy tam także pana Grzegorza Majda prowadzącego blog "Zielone Pogotowie", zrobiliśmy sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Zadowoleni, z torbą pełna katalogów z zakresu ogrodu wróciliśmy do domu.
Mateusz W. i Daniel R.

h

h
20.02.2019 Zimowe kalambury

  20 lutego w naszym Domu odbyły się "Zimowe kalambury", które przygotowała p. Beata Kusz-Grygiel. Podczas zajęć obejrzeliśmy filmy o skokach narciarskich oraz różnych innych sportach zimowych. Pani Beata opowiedziała nam ciekawostki na temat takich dyscyplin sportowych jak: skoki narciarskie, bobsleje, snowboard, łyżwiarstwo szybkie, hokej na lodzie i wielu innych. Po części teoretycznej przeszliśmy do kalambur. Na stole rozłożone były różnorodne sprzęty sportowe, do których musieliśmy dopasować nazwy i ułożyć je z rozsypanki literowej. Każda drużyna poradziła sobie bardzo dobrze! To był przyjemnie spędzony czas.
    Mateusz W.

l

k
28.02.2019 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    W czwartek 28 lutego pani Asia Gorwa przygotowała dla nas zajęcia, których głównym temat był nasz język. Zaczęliśmy od przypomnienia sobie najważniejszych informacji, po czym przeszliśmy do wykonywania różnorodnych zadań i udziału w zabawach związanych z językiem. Omówiliśmy nasz alfabet, określiliśmy najczęstsze błędy językowe, rozwiązaliśmy krzyżówki, kalambury, wykonaliśmy kodowanie, a także łamaliśmy nasz wydawało się giętki język na różnych rymowankach. Było edukacyjnie ale i zabawnie. W przerwie zajęć zgodnie z tradycją „tłustego czwartku” nasze języki osłodziły pyszne pączki.
Marcin D. 
     


h


h

k
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl