Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 MAJ 2014

5.05.2014 Zajęcia edukacyjno-sportowe - poznajemy sprzęt sportowy.
    5 maja dla rozruszania po weekendowym lenistwie p. Monika przygotowała dla nas zajęcia na świeżym powietrzu. Ten czas spędzony w sportowym duchu pozwolił nam na przypomnienie sobie i utrwalenie wiedzy na temat różnorodnych dyscyplin sportowych. Zajęcia zorganizowane były metodą stacyjną. I tak na I stacji zapoznaliśmy się z dyscyplinami sportowymi związanymi z piłką, czyli siatkówką, koszykówką, itp.. II Stacja to było zapoznanie się ze sprzętem sportowym do tenisa stołowego i ziemnego. Na III stacji zapoznaliśmy się z zasadami gry w badmintona. IV stacja była stacją na przypomnienie sobie gier podwórkowych takich jak na przykład gra w klasy, w gumę, "głupi Jaś" czy "kolanko". Na koniec każdy mógł spróbować swoich sił w grze Piłkarzyki. Taki program szybko rozbudził nas do pracy :)      

Halina F.


f


jh


r

i


r


09.05.2014 15-lecie WTZ w Rydzynie
   
    09.05.2014 w piątek, delegacja naszego domu w składzie dwóch osób ( p. Patrycja, p. Krzysztof ) oraz p. Kierownik, pojechała na obchody 15–lecia Warsztatów Terapii Zajęciowych w Rydzynie
. Na początku imprezy uczestniczy WTZ  przygotowali mały program artystyczny, a po występie  zaproszeni goście wygłosili swoje przemówienia oraz złożyli  życzenia kierownikowi, kadrze, i uczestnikom WTZ. My również przekazaliśmy kwiaty i upominek wykonany przez nas w ramach rękodzieła artystycznego. Odczytaliśmy także list gratulacyjny. Następnie kierownictwo wręczało podziękowania swoim darczyńcom i przyjaciołom. Później obejrzeliśmy pokaz slajdów z komentarzem p. Kierownika warsztatów. Po części oficjalnej przeszliśmy do sali obok  na  ciasto i kawę oraz wspaniały urodzinowy tort.......

Krzysztof U.ki


yk

16.05.2014 Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych
  
     Dnia 16 maja od godz. 17 do 19:30 uczestniczyliśmy w Obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizowanych przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im. Piotrusia Pana w Lesznie. Impreza odbyła się w MOK w Lesznie, a udział w niej wzięli uczestnicy  z różnych placówek ŚDS, WTZ, Szkół i Przedszkoli Specjalnych. Nasi koledzy i koleżanki przedstawili na scenie różne tańce, piosenki, żonglerkę, a także grę na instrumentach. Na początku było powitanie gości i złożenie podziękowania zaproszonym gościom. Po części oficjalnej odbyły się występy. My występowaliśmy jako szósta placówka. My czyli Angelika, Agnieszka, Ela M., Daniel i Konrad wykonaliśmy układ taneczny do utworu „Chocolate choco choco”, który nagrodzony został dużymi oklaskami. W holu MOK mogliśmy podziwiać ceramikę wykonaną przez wychowanków OREW oraz zdjęcia wykonane podczas terapii. Do domu wróciliśmy z uśmiechem pełni radości.

Angelika i Daniel


k

j

h

u

t23.05.2014 Wybory do Rady Domu

    Minęły dwa lata kadencji Rady Domu, co wywołało niemałe poruszenie w naszej placówce, gdyż trzeba było się przygotować do poważnego wyboru nowej Rady. Każdy kandydat, a zgłosiło się ich pięciu: Angelika,  Małgorzata,  Agnieszka K.,  Mariusz i  Krzysztof, przygotował plakat wyborczy oraz zaprezentował swój program podczas debaty przedwyborczej. W piątek 23 maja pod okiem zaproszonych gości - p. Marzeny R., p. Urszuli H. i p. Stefana D. odbyło sie głosowanie zarówno na członków Rady Domu, jak i opiekuna. Głosowanie było ważne, głosowały wszystkie obecne osoby, a wyniki opracowane na podstawie oddanych głosów przedstawiła p. Marzena R.. Nową Radę Domu tworzyć będą: Angelika, Mariusz, Krzysztof i Małgosia. Głosem uczestników opiekunem zostaje na kolejne dwa lata p. Joanna Gorwa. Dziękujemy gościom za przybycie, a nowej Radzie owocnej pracy.
Mariusz i Małgosia


tykk


j
r

27.05.2014 Piknik Rodzinny połączony z Dniem Matki

    27 maja odbył się już VII Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Matki, który współorganizujemy z Parafialnym Zespołem „Caritas”. Uroczystość odbyła się jak zawsze na Sali GOK we Włoszakowicach, gdzie spotkaliśmy się z naszymi mamami,  opiekunkami, oraz osobami starszymi-podopiecznymi Caritas. Nie mogło zabraknąć gości: p. Halinki Florek, p. Ireny Przezbór, p. Wójta, p. Moniki Klemenskiej, p. Karoliny Nowak, Moniki Lucerek, proboszcza parafii Włoszakowice oraz księdza wikarego. W tym roku był z nami także ks. Maciej, który niedawno przyjął święcenia kapłańskie. Dzień rozpoczęliśmy częścią artystyczną, której porządek był następujący: wiersz na powitanie, występ grupy artystycznej w układzie tanecznym "Wiosenne przebudzenie", integracyjna zabawa pod tytułem "Wyprawa do ZOO, odśpiewanie hymnu ŚDSu, wiersze o mamie i rodzinie oraz złożenie życzeń i wręczenie upominków mamom i opiekunom. Na koniec nasi tancerze zatańczyli "Chocolate choco choco". Po udanych występach przyszedł czas na pyszny obiad przygotowany przez panie z Caritasu. Po uczcie odbyły się konkurencje sportowe w których udział wzięły trzy grupy złożone z naszych mam, pań z Caritasu oraz nas. Werdykt był taki, że wszyscy zasłużyli na kawę i ciasto, które upiekły nasze mamy specjalnie na tę okazję. Po kawusi przygotowaliśmy się do odśpiewania Nabożeństwa Majowego. Tym akcentem zakończyliśmy świąteczny dzień. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Pikniku i uświetnili ten szczególny czas. Było fantastycznie, bo tak naprawdę czas pikniku jest jedyną okazją, aby spotkać się w tak szerokim gronie.  Wszystkim dziękujemy za wspaniałe przeżycia i do zobaczenia za rok.
Mariusz i Małgosia


o

l

k

u


30.05.2014 Spotkanie z "Ludźmi z pasją" - członkami Bractwa Rycerskiego "Wieniawici"


    30 maja w ramach programu "Ludzie z pasją" gościliśmy w naszym Domu p. Przemka oraz p. Dobrochnę członków Leszczyńskiego Bractwa Rycerskiego. Na wstępie spotkania zaprezentowali nam swoje stroje i zbroje. Każdy mógł wziąć w ręce elementy zbroi, czy przymierzyć hełm. Mieliśmy możliwość zadawania pytań, o to skąd wzięła się ta pasja, jakie warunki muszą spełniać, aby być w bractwie itp. Goście byli bardzo sympatyczni, otwarci i z poczuciem humoru. Cieszymy się z tego spotkania, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci, gdyż było to spotkanie niesamowite!!! Dziękujemy za obecność i poświęcony czas i za autografy !!!

Mariusz i Małgorzata

h     jjj


r

r


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl