Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
PAŹDZIERNIK 2009


„Dzień Chłopaka”


    Dnia 5 października 2009r. w naszym Domu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez dziewczyny z ŚDS-u. Panie przygotowały na początku piękne laurki z życzeniami, a następnie krótki program artystyczny z przebojem wszechczasów „Gdzie Ci mężczyźni” Danuty Rinn. W trakcie występów został przeprowadzony po raz pierwszy w ŚDS-ie,  konkurs o tytuł „Mistera ŚDS-u”, podczas którego panowie mieli kilka zadań do wykonania, aby jak z najlepszej strony spodobać się jury. Do zadań należało m.in. krótka autoprezentacja, umiejętności sportowe jak i taneczne.  Po burzliwej i długiej naradzie,  jury ogłosiło wyniki. Tytuł „Mistera ŚDS-u” i „Mistera Publiczności”  zdobył kolega Mariusz S., następnie tytuły: I WiceMister – Piotr R., II WiceMister – Piotr K., „Mister Dobrego Humoru” – Włodzimierz F., „Mister Elegancji” – Przemysław T. i „Mister Strong” – Krzysztof U. Po wręczeniu szarf i nałożeniu korony odśpiewaliśmy panom „Sto lat” i zaprosiliśmy na pyszne desery. Myślę, że uroczystość należała do udanych.

                                                                                             Patrycja G.

„Wernisaż prac plastycznych”


Dnia 9 października w Sali Trójkątnej urzędu Gminy  miał miejsce wernisaż prac plastycznych przygotowanych przez podopiecznych ŚDS w ramach realizacji projektu „Śladami Jana Pawła II- Małopolska”. Przez kolejne dwa tygodnie wystawa była dostępna dla zwiedzających. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom oraz Wójtowi Stanisławowi Waligórze za umożliwienie nam przygotowania wystawy. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami. Natomiast pracownia krawiecko-dziewiarska i pracownia informatyczna zdobyły wyróżnienie i  miały okazję wybrać się do cukierni „Szarlotka”. Nagrodę tą ufundowała Rada Domu ŚDS.                                                                                                        Piotr R.


„Dzień Chorego”


    Dnia 13 października w naszej parafii obchodziliśmy Dzień Chorego, z tej okazji udaliśmy się do kościoła we Włoszakowicach na uroczystą mszę świętą sprawowaną przez proboszcza Andrzeja Szulca. Po eucharystii zostaliśmy zaproszeni na salę GOK  na pyszne ciasto przy kawce i herbatce. Spotkanie przy śpiewie i rozmowach minęło szybko, aczkolwiek w przyjaznej atmosferze.
                                                                                                           Roman S.


„ Ku pamięci rozstrzelanych”
    21 października wzięliśmy udział w krótkim przemarszu pod tablicę upamiętniającą moment rozstrzelania przez hitlerowców naszych rodaków. Po przemowie przedstawicieli gminy, wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Męskiego oraz złożyliśmy znicze pod tablicą. W ten sposób uczciliśmy rocznicę wydarzeń sprzed 70 lat.
 Michał K.

 „V Przegląd Artystyczny – Kościan”

    Już po raz piąty w Kościanie odbył się Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych, w którym my również mieliśmy okazję uczestniczyć. Reprezentacja naszego domu w składzie Piotrek K. , Ela M., Agnieszka B., Mirka M., Krzysztof U., Piotrek R. wystąpiła w skeczu pt. „Chory Hieronim”, ukazując naszą polską Służbę Zdrowia ze szczyptą humoru.
    W przeglądzie wzięło udział aż 15 zespołów z okolicznych miejscowości, które zaprezentowały swój repertuar. Po wszystkich występach przyszła pora na poczęstunek i podsumowanie przeglądu wraz z podziękowaniami za udział. Wręczono piękne upominki dla każdej reprezentacji. My otrzymaliśmy radiomagnetofon z budzikiem. Serdeczne podziękowania należą się p. Aleksandrze Z. za przygotowanie nas do tego przeglądu.

                                                           Krzysztof U.

„V Ogólnopolska Spartakiada – Gostyń”

W sobotę 24- tego października pojechaliśmy do GOSTYNIA na V Ogólnopolską Halową Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych. Nasza drużyna w składzie: Ela M, Izabela M., Regina K., Karolina K., Lesław L. i ja czyli Włodzimierz f.. zmagała się podczas zawodów w następujących konkurencjach: rzut do kosza, slalom, przeciąganie liny, sztafeta i cel do bramki. Mimo wysokiego poziomu drużyn, naszej koleżance Eli M. udało się wywalczyć złoty medal i ogromny puchar w kategorii rzut do kosza. Ela na zawodach jest nie do pokonania. Zmęczeni, aczkolwiek zadowoleni wracaliśmy do naszych domów.

Włodzimierz F.

„Poznaj mój świat – Leszno”
    W środę, 28 października miałem zaszczyt pojechać  do ŚDS-u w Lesznie na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Poznaj mój świat”. W tym roku nie zdobyliśmy żadnej nagrody, ponieważ prace były lepsze od moich, ale to nie ma znaczenia. Liczy się sam udział i, że pokazujemy swoje prace na zewnątrz. Po skromnym poczęstunku, odebraliśmy podziękowania za udział i udaliśmy się do naszego ŚDS-u. Liczę na to, że za rok również moje prace będą brały udział w tym konkursie.
                                                                                                           Krzysztof U.
  
 „Zaduszki”

Początek listopada to czas wspomnień o tych, którzy już odeszli. My również uczciliśmy pamięć naszych bliskich, znajomych, których nie ma już w naszym Domu. Zapaliliśmy znicze na grobach p. Iwonki, p. Kazia, Ks. Andrzeja B. oraz p. W. Kenkel, zapewniając ich o naszej nieustającej modlitwie za ich dusze.
                                           Podopieczni

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl