Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 PAŹDZIERNIK 2010
Dzień Chorego

W dniu 06.10.2010r. W ŚDS obchodziliśmy dzień chorego. Ten dzień rozpoczęliśmy idąc do kościoła na mszę która była odprawiana w intencji osób chorych. Następnie po mszy udaliśmy się na salę G O K. Razem z nami byli członkowie CARITAS. Spotkanie zaczęło się od przywitań a następnie był poczęstunek, podano kawę, herbatę i wszelkiego rodzaju ciasta,które przygotowały panie z  CARITAS . Na koniec odmówiliśmy różaniec. Każdy z nas miło i przyjemnie spędził czas. Serdecznie dziekujemy członkom Caritasu za tak ciepłe ugoszczenie.

Bogusław J.

dzień chorego


Dzień Latawca

W naszym ośrodku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Latawca. Każdy mógł w domu przygotować razem z bliskimi “Najpiękniejszy rodzinny latawiec” . Były latawce różnokolorowe, lekkie. Gdy wiatr wiał puszczalliśmy je w powietrze. Udało się! wszystkie się wzbiły w górę. Na  nastepny   rok   też   chcielibyśm   puszcać   latawce. Konkurs   nam   się   bardzo   podobał.
Agnieszka B.

latawce


VII Salonik Muzyczny
        
22 października odbył się kolejny – VII salonik muzyczny. Poświęcony był 16 - stemu Międzynarodowemu Konkursowi Fortepianowemu im. Fryderyka Chopina. Konkurs ten odbywa się co 5 lat w Warszawie. Nie mogliśmy oglądać na żywo, ale obejrzeliśmy na filmie. Wschłuchiwaliśmy się w grę laureatów tego konkursu. Najbardziej podobało mi się, jak przebierali palcami. Wspaniale było poczuć się jak w Filharmoni Narodowej. Dziękujemy p. Oli za zorganizowanie nam ciekawego dnia.
       
 Mirosława M.

salonik

Grzybobranie

Choć noce są już zimne, postanowiliśmy wybrać się na Grzybobranie. 19 października pojechaliśmy do Grotnik do tamtejszego wigwamu . Spędzilismy bardzo miły dzień, pogoda była wspaniała. Zebraliśmy trzy koszyki grzybów, przy okazji podziwialiśmy piekno przyrody, cieszyliśmy się, że możemy spacerować wśród drzew i krzewów. Po grzybobraniu wróciliśmy do Wigwamu, gdzie na rozpalonym ognisku panie terapeutki usmażyły nam pyszne kiełbaski. Serdecznie dziękujemy panu Markowi - myśliwemu za gościnę i zaszykowanie ogniska. Było na prawdę świetnie spędzić czas na obcowaniu z przyrodą i biesiadowaniu.

Piotr K.

grzybobranie 

21 Października

Jak co roku w październiku postanowiliśmy uczcić pamięć osób rozstrzelanych w 1939 roku. Wytypowana została delegacja, która poszła do Kościoła na mszę w intencji ofiar i następnie przeszła pod tablicę pamiątkową złożyć znicz oraz wiązankę.

Ela M. 


Kościan

Każdego roku o tej samej porze dostajemy zaproszenie z Kościana, na Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych. Pod okiem p. Bernadki nauczyliśmy się tańczyć do popularnej obecnie piosenki Shakiry Waka Waka. Sami również wykonaliśmy stroje, które doskonale pasowały do afrykańskich rytmów. Byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, gdyż mieliśmy okazję zobaczyć także różne występy z innych placówk. Wyjazd był bardzo ciekawy.

Karolina K.

Koscian


Dotknąć nadmorskiego piasku

Z turnusu rehabilitacyjnego wróciliśmy z głową pełną wspomnień i obrazów. P. Joasia G. zorganizowała dla nas konkurs literacki pod nazwą Dotknąć nadmorskiego piasku. Chętni mogli napisać opowiadanie lub wiersz o tym, jak było na turnusie, co najbardziej im się podobało. W konkursie mogły wziąć udział także te osoby, które nie były z nami w tym roku na turnusie i opisać swoje dawne spotkanie z morzem. Równorzędne dwa pierwsze miejsca zdobyli: Ela M. i  Roman,  natomiast wyróżnienia: Regina, Patrycja, Krzysiek i Mateusz, w sumie prace napisało 15 osób.

Bogusław J.

Kino ŚDS

Rada Domu już po raz siódmy zorganizowała Kino ŚDS. Tym razem poznaliśmy świat fantastyki, magii i niestworzonych rzeczy oglądając wielki kinowy hit: Alicja w Krainie Czarów. Film bardzo nam się podobał, był pełen dziwacznych sytuacji, zaskakujących wątków. W tym filmie nawet kwiaty i zwierzęta mówiły ludzkim głosem, a świat magii podzielony był na dwie strefy: dobro i zło. Tak jak przeważnie kończą się wszystkie filmy i ten zakończył się zwycięstwem dobra nad złem. Już nie możemy się doczekać grudniowego Kina. 
Gosia D.

Leszno

29 października Paweł i Ja razem z p. Bernadką pojechaliśmy do ŚDS do Leszna na wernisaż prac i ogłoszenie wyników konkursu Poznaj Mój Świat. Mieliśmy okazję podziwiać piękne prace wykonane przez naszych kolegów z innych placówek oraz spotkać się z nimi i porozmawiać. Było bardzo miło i sympatycznie.
Krzysztof U.

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl