Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 GaleriaI TYDZIEŃ 07-11.08

    Tydzień rozpoczęliśmy twórczo i aktywnie. P. Ada i p. Ola przygotowały dla nas zajęcia z rękodzieła artystycznego, na których mogliśmy wykonać prace, przedmioty czy upominki na różne okazje.
l

k

k

l

    Wtorkowe zajęcia były urozmaicone. W pierwszej części ćwiczyliśmy nasze umysły poprzez łamigłówki i różne zadania testowe. Dzień zakończyliśmy relaksacją przy muzyce.

j
    Środa okazała się dniem prac gospodarczych. Każdy chce, aby wokół naszego Domu było ładnie i dlatego postanowiliśmy uporządkować teren przy placówce. Pieliliśmy chwasty, przycięliśmy krzewy oraz wyzbieraliśmy śmieci.

    Filmoterapia jest przez nas zawsze mile przyjmowana, dlatego czwartkowe zajęcia przypadły nam do gustu. Tym razem obejrzeliśmy baśnie Braci Grimm, które pomogły nam przypomnieć sobie najważniejsze cechy bohaterów, które każdy z nas chciałby posiadać.

    Tydzień podsumowaliśmy w muzycznych rytmach, rozśpiewując się radośnie w letnich hitach karaoke  oraz plastycznych wytworach, tworząc obrazy do treści wcześniej usłyszanych wierszy.


kII Tydzień 14-18.08

    "Denis rozrabiaka" - tak zatytułowany był film, obejrzany przez nas w ramach Kina ŚDS. Tydzień zatem zaczęliśmy od dużej dawki śmiechu.

    Środa minęła nam w tanecznych rytmach. Przypomnieliśmy sobie znane już układy taneczne oraz ćwiczyliśmy nowe kroki.
m

l

k

    W czwartek p. Monika poprowadziła "Studio urody" podczas którego omówione zostały zasady poprawnej pielęgnacji skóry twarzy. Poznaliśmy różnorodność kosmetyków stosowanych w pielęgnacji twarzy oraz jakie zabiegi można zrobić samemu.


    Tydzień zakończyliśmy w sportowym duchu, biorąc udział w Mistrzostwach Precyzji i Dokładności pod hasłem: "Grunt to koncentracja". P. Monika przygotowała ciekawe konkurencje, które wymagały od nas zaangażowania i skupienia.

l

k


k

j


III Tydzień 21 - 25 sierpnia

    Poniedziałkowe zajęcia zorganizowała p. Ada oraz p. Asia. Tego dnia tworzyliśmy prace plastyczne i rękodzielnicze na loterię fantową organizowaną podczas Bukówieckiego Lotania oraz w ramach biblioterapii wysłuchaliśmy audiobooka pt.: Królowa Śniegu.
l

l


    We wtorek p. Monika przygotowała Rajd Nordic Walking po okolicach Włoszakowic. Takie rajdy są świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu.

    Środek tygodnia był bardzo energiczny, gdyż przypomnieliśmy sobie znane układy przestrzenne Zumby, przygotowując się tym samym do występów na Bukówieckim Lotaniu. P. Ola wie jak wywołać w nas wulkan energii :)

    Czwartkowe przedpołudnie poświęciliśmy na prace pielęgnacyjne w ogrodzie, Przycięliśmy przekwity kwiatów, wypieliliśmy chwasty, posadziliśmy nowe bylinki, równaliśmy ziemię oraz zagrabiliśmy żołędzie. W drugiej części dnia p. Monika przeprowadziła zajęcia sportowe - kręgle. Gra toczyła się indywidualnym tokiem, a rywalizację wygrali wszyscy, bo liczy się zabawa.

l

k

l

l


    Tydzień zakończyliśmy relaksacją poprzedzoną intensywnym wysiłkiem intelektualnym. p. Ada pobudziła nasze umysły do pracy, wykorzystując zagadki, rebusy i inne zabawy. Druga połowa dnia była czystym relaksem zafundowanym przez p. Bernadettę. Muzyka, materac i odprężenie.
 DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl