Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
STYCZEŃ 2017

ZIMOWE ZAJĘCIA FERYJNE W NASZYM DOMU

Styczeń minął nam pod hasłem Zimowe Zajęcia Feryjne. Czas bogaty w różnorodne wydarzenia zaplanowane przez Radę Domu.

    W pierwszym tygodniu (16-20.2017) odbyły się zajęcia edykacyjne "Bądźmy ekologiczni dla naszej planety" przygotowane przez p. Asię G. We wtorek wykonaliśmy kolorowe maski karnawałowe na zajęciach z arteterapii prowadzonych przez p. Asię O.P., a w środę obejrzeliśmy film animowany "Sekretne życie zwierząt domowych". Ruchu nam także nie zabrakło, dzięki p. Monice, która 19 stycznia zorganizowała zajęcia na śniegu. Wybraliśmy się na spacer do włoszakowickiego parku, podziwialiśmy piękne zimowe krajobrazy, rzucaliśmy się śnieżkami i robiliśmy zdjęcia. Koniec tygodnia był równie przyjemny. P. Ada przygotowała zajęcia z choreoterapii – zabawy ruchowe i tańce w rytmie disco!
l

hj   j


    Drugi tydzień był równie ekscytujący.

    23 stycznia odbyło się w ŚDS spotkanie noworoczne z samorządami uczniowskimi i dyrektorami szkół z terenu naszej gminy. Gości powitała p. Kierownik i zaprosiła do obejrzenia widowiska jasełkowego "Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia", które przygotowaliśmy z okazji minionych świąt. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany informacji, spostrzeżeń dotyczących działalności samorządów i naszej Rady Domu. Dyskusja dotyczyła funkcjonowania, praw, obowiązków, ordynacji wyborczej i struktury zarówno Rady Domu jak i Samorządu uczniowskiego. Bardzo miło nam było gościć delegacje z ZSO Włoszakowice, ZS w Jezierzycach Kościelnych, ZS w Krzycku Wielkim oraz dyrektórów p. Tadeusza Górnego, p. Daniela Piaseckiego, p. Mariusza Zakrzewskiego. Liczymy na dalszą współpracę. Po pożegnaniu miłych gości mieliśmy czas na odrobinę relaksu przy karaoke pod hasłem "Na zimową nutę". To był mile spędzony dzień.
l


l

l

     We wtorek (24.01) w ramach treningu umysłowego, doskonalenia pamięci, czytania i pisania rozwiązywaliśmy przeróżne zadania z treścią, zagadki obrazkowe, wykreślanki i rebusy. W drugiej części dnia próbowaliśmy sobie przypomnieć jeden z ludowych tańców, którego w czasie projektu folklorystycznego uczyła nas p. Marylka. Tym razem naszym nauczycielem była p. Basia – praktykantka, ćwicząc z nami taniec do słów śpiewanych bukówiecką gwarą.  Poszło nam całkiem nieźle.

h

l
    Środa (25.01) była dniem karnawałowej sesji zdjęciowej, którą przygotowały i przeprowadziły p. Bernadka z p. Basią. Uczestnicy w strojach i stylizacjach z różnych epok pozowali do zdjęć. W przerwie sesji fotograficznej na zaproszenie przedszkolaków przeszliśmy do sali sportowej sąsiedniego budynku, aby obejrzeć przedstawienie "Zabawa karnawałowa 2017" oraz układy taneczne wykonane przez przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i życzymy dalszych sukcesów. k

k  l

k

k  k      j
    W czwartek (26.01) w naszym Domu odbyło się podsumowanie roku terapeutycznego. Opiekunka Rady Domu p.Adrianna zapoznała wszystkich ze sprawozdaniem z pracy Rady Domu za rok 2016. Przedstawiono między innymi wydarzenia, cykl spotkań i imprez zrealizowanych w naszym Domu w 2016 roku oraz sprawozdanie finansowe. Wręczone zostały dyplomy i nagrody dla  najlepszych śdsiaków w różnych kategoriach, m.in. pomocna dłoń, ekologia, udział w konkursach, czystość i elegancja. Na koniec uczestnicy zostali zapoznani z harmonogramem zajęć integracyjnych  na 2017 rok.

    Na koniec tygodnia oddaliśmy się pląsom podczas zabawy karnawałowej. Były tańce, muzyka i przeróżne zabawy: najpiękniejszy strój karnawałowy, "To moje krzesło", "Krążący kapelusz" i "Balonowe zadanie" . Śmiechu było co nie miara, każdy chciał spróbować swoich sił. W trakcie zabawy odbyła się loteria fantowa. Zabawę zakończyliśmy karnawałową degustacją i kosztowaniem świeżo upieczonego ciasta. To był udany dzień.
   

    Czas feryjny zakończyliśmy "Turniejem wiedzy sportowej", w którym wzięło udział 10 uczestników. Pytania były o różnym stopniu trudności,  dotyczące ważnych dyscyplin sportowych. Do finału doszło 4 uczestników, a po zaciekłej walce I miejsce zajął Mariusz, II Mateusz, III Daniel oraz IV p. Waldemar. Dziękujemy całej kadrze za organizację Zimowych Zajęć Feryjnych i przyjemne spotkania.

Uczestnicy ŚDS
  


       
             


              

 
      

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl