Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
  PRACOWNICY
ada

Pani Adrianna prowadzi terapię zajęciową w pracowni rękodzieła artystycznego. Uczy nas posługiwania się nowymi technikami rękodzielniczymi (decoupage klasyczny, embossing, MIX MEDIA, scrapbooking). Na zajęciach uczymy się zdobienia przedmiotów użytkowych (tekstylia, ceramika, przyborniki, pudełka, obrazy 3D, grafiki, różnorodne dekoracje do domu oraz upominki okazjonalne). W pracowni tworzymy również ozdoby z materiałów eko. Pani Adrianna prowadzi dwa razy w tygodniu cykliczne zajęcia sekcyjne z zakresu arteterapii, na których rozwijamy swoje uzdolnienia i zainteresowania artystyczne oraz możliwości twórcze. Nasza pracownia przymierza się do realizacji zadań z zakresu biżuterii artystycznej: kolczyki z drewna, bransoletki, korale etc.
Pani Monika aktualnie prowadzi zajęcia terapeutyczne w pracowni krawiecko – dziewiarskiej. Uczy nas wyszywać, tkać, szyć na maszynie. Pokazuje nam jak bezpiecznie posługiwać się igłą, jak nie zaszyć palców maszyną i jak nie pociąć i nie pokłuć się nożycami. Uczymy się też rozróżniać materiały i prasować je w odpowiedni sposób. Z panią Moniką robimy kurczaczki z wełny na Wielkanoc, szyjemy skarpety mikołajowe, piękne poduszki małe i duże na prezenty dla najbliższych, wyszywamy prace, które biorą udział w konkursach i mnóstwo innych fajnych rzeczy. Pani Monika dba żebyśmy się nie nudzili.

Ponadto p. Monika jako technik fizjoterapii dba o naszą kondycję fizyczną, prowadzi rehabilitację usprawniającą. Przygotowuje nas do zawodów sportowych i spartakiad.Pani Ola
prowadzi terapię w pracowni muzyczno – teatralnej. Ma mnóstwo pomysłów na przedstawienia, które robimy przy różnych okazjach. Uczymy się grać proste melodie na instrumentach. Przygotowujemy inscenizacje na konkursy i przeglądy. Przede wszystkim uczymy się różnych piosenek. Z Panią Olą jest bardzo wesoło i zawsze mamy co robić, bo śpiewać każdy może o każdej porze! Pod okiem p. Oli możemy się sprawdzić również jako aktorzy, gdyż często przygotowujemy okolicznościowe inscenizacje i przedstawienia.                                    
                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Pani Joanna prowadzi zajęcia w pracowni informatycznej. Uczy nas korzystania z komputera. Zapoznajemy się z podstawowymi programami i odkrywamy możliwości internetu. Pod okiem pani Joasi piszemy sprawozdania z wycieczek i uroczystości, w których uczestniczymy, a potem wysyłamy je do lokalnej gazety. P. Asia zajmuje się również aktualizacją naszej strony internetowej oraz jest animatorem edukacji przyrodniczo-ekologicznej, dzięki czemu bierzemy udział w cyklicznych imprezach współpracując z Nadleśnictwem i GZK. Razem z p. Asią dbamy o nasz ogród, pieląc go i pielęgnując posadzone przez nas rośliny. 

  
Pani BernadettaPani Bernadetta prowadzi terapię w pracowni zachowań społecznych. Zabiera nas na wycieczki do urzędów, poznajemy pracę służby zdrowia, policji, straży pożarnej oraz poczty. Uczymy się też właściwego zachowania w miejscach użyteczności publicznej, kulturalnego spożywania posiłku oraz wdrażania zwrotów grzecznościowych w codzienne życie. Ćwiczymy pisanie, czytanie i wypowiadanie się. Zajmujemy sie też naszym ogródkiem. Pani Bernadetta pomaga nam sadzić i pielęgnować warzywa, które potem ze smakiem zjadamy. Dowiadujemy się ciekawych informacji na temat pielęgnacji roślin oraz ich wpływu na nasze samopomoczucie. Mamy także możliwość relaksacji i odpoczynku podczas pobytu na ogrodzie.
P. Beata
jest naszą fizjoterapeutką od października 2017 roku, prowadzi zajęcia w pracowni rehabilitacji ruchowej. W swojej pracy p. Beata diagnozując nas wykorzystuje różne metody terapeutyczne  dopasowując je do naszych potrzeb.  Przede wszystkim są to ćwiczenia ruchowe zarówno bierne jak i czynne np. na rowerku, bieżni, twisterze, steperze; wspomagane, prowadzone z pomocą terapeuty, ogólnorozwojowe i oddechowe. Ćwiczymy z p. Beatą nad naszą siłą mięśniową, stabilizacją stawową, korekcją postawy i prawidłowymi wzorcami ruchowymi. Nasz Dom dysponuje także sprzętem fizjoterapeutycznym tj. Solaris, sollux, vioform, dzięki czemu możemy mieć zabiegi, które poprawiają komfort naszego życia.

Aktualnie p. Beata jest a urlopie macierzyńskim.

                              p. MPani Marysia

p. Małgosia i p. Marysia to nasze kochane pielęgniarki które dbają o nasze zdrowie. Pilnują żebyśmy brali regularnie lekarstwa, uczą nas też dbać o higienę.  Są wsparciem nie tylko dla naszego ciała, ale i ducha.

kP. Renata dba o czystość naszego Domu od 2019 r. Ma co robić, bo nasze prace często przysparzają dużego bałaganu. Dlatego po zajęciach staramy się sprzątać swoje stanowiska pracy. Jako opiekun wspomaga nas w czasie konwoju oraz w realizacji treningów zaradności życiowej.Pan Adam jest naszym kierowcą od grudnia 2006r. Codziennie wozi nas na zajęcia do ŚDS, a potem bezpiecznie z powrotem do domu. Opiekuje sie także nami podczas wycieczek czy zawodów sportowych. To kumpel, na którego zawsze możemy liczyć.Pani Agnieszka pracuje w biurze ŚDS od października 2005r. Pilnuje by wszystkie dokumenty były w porządku i łagodnie pogania nas do uiszczania opłat. Kiedy organizujemy imprezy środowiskowe Pani Agnieszka jest źródłem wspaniałych pomysłów, które później wspólnie realizujemy.Pani Mariola nasza Kierownik jest z nami od samego początku. Czuwa by nasz Dom sprawnie działał i stara się cierpliwie rozwiązywać nasze problemy. Dba także o nasze kontakty z innymi placówkami i organizuje ciekawe wycieczki.
Pani Natalia to nasza pani doktor – neurolog. Dba o nasze zdrowie, przepisuje nam lekarstwa  i radzi co robić by poprawić sobie samopoczucie.

www.wloszakowice.pl