Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 WRZESIEŃ  2008
Wrzesień 2008
Turnus rehabiliytacyjny w Pogorzelicy.
W okresie od 26.08.2008 do 09.09.2008 byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym nad morzem. Mieszkaliśmy w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym MIRA-MAR w pięknie położonej Pogorzelicy. Mieliśmy tam okazję korzystać z różnych zabiegów rehabilitacyjnych, jak na przykład inhalacje, hydroterapia oraz ćwiczenia na sprzęcie rehabilitacyjnym. Zapewnione mieliśmy pyszne posiłki i dużo rozrywki w tym dyskoteki integracyjne. Głównym punktem naszych wycieczek było oczywiście morze, plaża. Zorganizowano nam także wycieczkę ciuchcią wąskotorową do Niechorzy oraz autokarem do Trzebiatowa. Wróciliśmy bardzo zadowoleni, wypoczęci i pełni wspomnień.
Po powrocie ogłoszony został konkurs literacki "Dokładnie pamiętam" na temat wspomnień z turnusu, o wynikach poinformujemy Was w następnym numerze.
                                                                                  
                                                                                                 Krzysztof U.


Malta - Strong w Puszczykowie.
W sobotę 20 – tego września reprezentacja ŚDS pojechała na zawody z serii  malta – strong do Puszczykowa w składzie 6 – ciu zawodników, dwóch kibiców plus opiekunowie .
Podczas zawodów zostały rozegrane konkurencie takie jak: przetaczanie opony, dmuchanie balonów- oddech Herkulesa, spacer farmera, toczenie beczek i wiele innych.
Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy z dyplomami i pucharem do domu.


                                                                          Krzysztof  U.Jarmark rolniczy w Bukówcu.

W słoneczną niedzielę 28 września mieliśmy zaszczyt reprezentować nasz Dom na corocznym jarmarku rolniczym w Bukówcu Górnym. Mogliśmy w ten sposób pokazać, na czym polega nasza praca w ramach terapii zajęciowej. Osób podziwiających było wiele, znalazły się także osoby chętne, aby kupić niektóre nasze  dzieła, za co serdecznie dziękujemy. Cieszymy się ogormnie, że nasze prace spodobały się. W przyszłym roku na pewno też weźmiemy udział, tak więc: do zobaczenia.
                    Małgosia D.


   www.wloszakowice.pl