Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 WRZESIEŃ 2010

2-16.09.2010 Turnus rehabilitacyjny w Mielnie             
    W dniach 2-16.09.2010 byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym nad morzem w miejscowości Mielno. Mieszkaliśmy w bardzo ładnym ośrodku Anastazja, gdzie objęci byliśmy profesjonalną opieką rehabilitacyjną. Na początku mieliśmy spotkanie z panem doktorem, który po zbadaniu nas zapisał różnorodne zabiegi rehabilitacyjne, które podreperowały nasze zdrowie. Główną atrakcją podczas turnusu były spacery po nadmorskiej promenadzie, wdychanie jodu, oglądnie zachodu słońca i zabawy na plaży. Raz było słonecznie i ciepło innym razem wietrznie i zimno, ale to nie przeszkadzało nam w delektowaniu się widokiem morza. Bardzo lubiliśmy chodzić na pyszne lody i gofry, a także długie spacery po Mielnie. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc takich jak Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej,  Jezioro Jamno, najciekawsze miejsca w Koszalinie, zaszliśmy nawet do miejsca gdzie przebiega 16 południk geograficzny. W ośrodku także nie zabrakło atrakcji, prawie codziennie mieliśmy organizowane wieczorki taneczne, był bal przebierańców a nawet występ zespołu ludowego Jarzębinki.  Zapewnione mieliśmy świetne warunki socjalne a także pyszne posiłki, dzięki którym mieliśmy siły na zabiegi. To był wspaniale spędzony czas, który na zawsze zapadł w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy Fundacji „Jesteśmy – więc pomagamy” oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy właśnie tam pojechać.
           
                                Bogusław

Mielno

Anastazja 
22.09. Święto Latawca w Kotuszynie  
 22 września na zaproszenie ŚDS w Kościanie pierwszy raz uczestniczyliśmy w „Święcie Latawca”. Cała impreza odbyła się w wigwamie w Kotuszu. Po przywitaniu przybyłych gości i omówieniu programu dnia rozpoczęliśmy wyprawę do lasu – odbyło się wielkie grzybobranie. Po leśnych zmaganiach zaproszeni zostaliśmy na pyszny poczęstunek po czym nastąpiła prezentacja latawcy, które przywiezione zostały z  każdej placówki. Po zabawie w puszczanie latawcy nastąpiło rozwiązanie konkursu na najładniejszy i rozdanie nagród. Na koniec czekała na nas zabawa taneczna, po której wróciliśmy do Włoszakowic.

                                    Patrycja
Latawiec


23.09. Pożegnanie lata w Zimnowodzie   
    Dnia 23 Września 2010r reprezentacja naszego Domu miała okazję uczestniczyć w Pożegnaniu lata w Zimnowodzie. Zostaliśmy przywitani przez mieszkańców przebranych za piratów, którzy nas częstowali żelkami w kształcie dżdżownicy. Mieliśmy okazję łowić ryby i wziąć  udział w poszukiwaniach skarbów, którymi były pieniążki szylingi. Następnie odbyły się konkurencje sprawnościowe oraz wieczorek taneczny, grał zespół disco polo. Na zakończenie wieczoru odbył się występ młodych artystów, którzy tańczyli z płonącymi pochodniami. Były to dla nas ni który bardzo nam się podobał. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na tańce. Do tańca przygrywał zespół  disco polo.

                                                       Mateusz


pożegnanie lata

Zimnowoda
11.09. Sztuka Bez Barier - Ogólnopolski Konkurs Piosenki w Gostyniu
     W dniu 11 września tego roku nasz Środowiskowy Dom Samopomocy  we Włoszakowicach otrzymał zaproszenie do udziału w kolejnym przeglądzie piosenki dla niepełnosprawnych na Świętej Górze w Gostyniu. Pani Ola  wytypowała takie osoby jak: Ewa, Arek, Patrycja, Piotrek i ja Agnieszka. Opiekunami były Pani Ola, Pani Zosia i moja mama.  Za kierownicą busa siedział Pan Adam. Gdy w sobotę rano przyjechaliśmy pod ośrodek okazało się, że Patrycja oraz Piotrek nie mogą jechać. Tak też wyruszyliśmy w trasę w zmniejszonym zespole. Gdy dotarliśmy na Świętą Górę było już wiele autokarów i busów które przywiozły uczestników z innych placówek. W tym samym czasie co my przyjechali znajomi z zaprzyjaźnionego ośrodka w Zimnowodzie. Pogoda była wspaniała. Przed zajęciem miejsc przy scenie poszliśmy do stoiska po kawę, herbatę i placek drożdżowy.
Konferansjerka rozpoczęła przegląd piosenki. Wymieniła wszystkich sponsorów dzięki którym mógł się ten przegląd odbyć. Wymieniła wszystkie ośrodki, które będą brać udział w przeglądzie     nasz ośrodek był wśród wymienionych.
Zespoły wykonywały różne piosenki o tematyce kościelnej, znanych zespołów oraz piosenkarzy.  Nasz występ był na końcu i wykonaliśmy piosenkę „Jesteś radością mojego życia”. Pomogły też  nasze mamy (ale miały tremę).
Po występie poszliśmy na zasłużony obiad gdzie podano bigos oraz kiełbasę. Po posiłku braliśmy udział w różnych zabawach sportowych, za które było można wygrać ciekawe nagrody. Cały wyjazd wspominamy mile i czekamy na następny.                                                                                                                                
                                    Agnieszka

26.09. Kiermasz w Bukówcu Górnym
    26 września uczestniczyliśmy w Jarmarku Rolniczym w Bukówcu Górnym. Jak co roku mogliśmy zaprezentować nasze prace i osiągnięcia. Odwiedzający nasze stoisko mogli się zapoznać z działalności naszego Domu.
                                    Michał

kiermasz

   
30.09. Dzień Chłopaka
30 września, jak co roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tym razem dla naszych kolegów przygotowałyśmy wiersz, słodki poczęstunek i ręcznie robione kartki z życzeniami. Po życzeniach przystąpiliśmy do tego, co lubimy najbardziej, do tańca. W przerwie poczęstowaliśmy się słodką niespodzianką przygotowaną przez pracownię gospodarstwa domowego: pysznym plackiem ze śliwkami i murzynkiem z orzechami. Cały dzień było wesoło i dobrze się bawiliśmy.
                        dzień chłopaka       
                                    Iza

www.wloszakowice.pl