Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
   8.09.2018 Leśny Dogtrekking
    Reprezentacja naszego Domu wzięła udział w imprezie "Leśny Dogtrekking" organizowanej przez Nadleśnictwo Sława Śląska. Na polanę rekreacyjną "Świętobór" w miejscowości Święte, leżącej pomiędzy Lubiatowem a Konotopem, udała się p. Asia G. w towarzystwie swojego bratanka i suczki Psotki oraz p. Agnieszka i nasza koleżanka Ela M. Impreza rozpoczęła się o godz. 15:00, kiedy to zespół sygnalistów z Technikum Leśnego w Starościnie odegrał zbiórkę (jeden z tradycyjnych sygnałów myśliwskich). Następnie organizatorzy powitali wszystkich biorących udział w imprezie i krótko przedstawili zasady rywalizacji. Uczestnicy mieli do wyboru 6 km i 15 km. Pani Asia z Psotką wybrała krótszą, choć wcale nie łatwą trasę. Na zawodników wyposażonych w orientacyjną mapkę czekało po drodze 6 punktów kontrolnych, a na nich zadania do wykonania, z których należało się potem rozliczyć. Po omówieniu zasad konkurencji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla osób, które wzięły udział w konkursie plastycznym na plakat promujący imprezę. Wśród wyróżnionych osób znalazła się Ela M., która zajęła I miejsce w kategorii prac pow. 15 roku życia. Otrzymała pamiątkowy dyplom i drobne upominki związane z tematyką leśną. Podczas gdy p. Asia, Jaś i Psotka spacerowali po leśnych ścieżkach, p. Agnieszka wraz z Elą postanowiły zwiedzić okolice polany i dotarły do ogromnej Wieży Widokowej "Joanna". Oczywiście wspięły się na sam szczyt pokonując około 200 schodów. Warto jednak było się pomęczyć, bo widoki były piękne. Można było podziwiać m.in. pobliskie Jezioro Święte. Po powrocie z trasy naszych spacerowiczów cała ekipa udała się na degustację pyszności, które powstały m.in. z darów sławskich lasów, przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Sławie oddział w Tarnowie Jeziernym. Było Super!
Rada Domu
 

h

h 

12.09.2018 Rajd pieszy "Czym pachnie jesień"
    W środę 12 września p. Beata zorganizowała dla nas rajd pieszy. Część uczestników poszła pieszo, a część trasę przebyła busem. Wyszliśmy z naszego ośrodka kierując się w stronę lasu. Trasa nie była lekka, pokonaliśmy około 4 km w jedną stronę! Idąc leśnymi ścieżkami podziwialiśmy przyrodę, szukaliśmy ciekawych zjawisk przyrodniczych oraz cieszyliśmy się słońcem i ciepłym powietrzem. Po dotarciu do Leśniczówki Koczury, przywitaliśmy się z czekającym już tam na nas p. Markiem Wąsowiczem z Nadleśnictwa Włoszakowice, który przygotował dla nas małą niespodziankę w postaci różnych gadżetów. Pani Beata zorganizowała przeróżne konkurencje i zadania do wykonania: wymienić zwierzęta i rośliny leśne zaczynające się na konkretną literę, plusy i minusy oddziaływań człowieka na przyrodę oraz zbieranie szyszek, patyków, liści, kamieni i żołędzi na czas. Po przeróżnych zabawach przyszedł czas na poczęstunek. Niestety podczas wyprawy nie udało nam się znaleźć żadnych grzybów, chyba musimy poczekać na deszcz. Odpoczęliśmy, nabraliśmy sił i wyruszyliśmy w drogę powrotną do ŚDS. To był przyjemny i radosny dzień.
Mateusz W.

k

k

k

j

j

j
 
   

14.09.2018 Festiwal Artystyczny "Bez barier"

Grupa naszych artystów wraz z p. Adą i p. Olą pojechała do Gostynia aby wziąć udział w cyklicznej imprezie Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym "Bez barier". Festiwal zorganizowano w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. Na miejscu odbyły się trzy konkursy: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki w której udział wzięli Patrycja i Mariusz wykonując utwór "Unosisz mnie", „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo, podczas którego Ela M. samodzielnie malowała obraz "Maryja", za którego wykonanie zdobyła II miejsce oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, w którym p. Mirka otrzymała wyróżnienie. Wystawę wszystkich biorących udział w konkursie prac, można było obejrzeć na miejscu. W przerwie występów na każdego czekała kawka i ciasto, a po występach ciepły posiłek. Całość zakończyło uroczyste wręczenie nagród. Po powrocie wszystko opowiedzieliśmy naszym kolegom i koleżankom z ośrodka.

Ela M., Patrycja G.

 

k

k

 
      19.09.2018 Zakończenie lata w Zimnowodzie
    Delegacja naszej placówki miała okazję wyjechać do Zimnowody na "Pożegnanie lata" - cykliczną imprezę organizowaną przez tamtejszy DPS. Powitani zostaliśmy jak zawsze serdecznie i na początek ugoszczeni zostaliśmy kawką i ciastem. Głównym elementem spotkania było wędkowanie, zatem wszystkie grupy reprezentujące różne placówki zajęły wylosowane miejsca. Łowiliśmy ryby podziwiając piękno otaczającej nas przyrody. Po upływie czasu przeznaczonego na połów przeszliśmy do miejsca gdzie dokonywało się ważenie złowionych ryb. Kolejnym punktem programu był pokaz magii. Na zakończenie spotkania odbyła się zabawa taneczna oraz uroczysta kolacja. Radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania.
Mariusz S., Daniel R.
k

k

k


26.09.2018 Akcja Sprzątania Świat


    Każdego roku we wrześniu nasz Dom włącza się do Akcji Sprzątania Świata. Tym razem podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza, szybkim tempem przeszła trasę w kierunku Krzyżowca, po czym skręciliśmy w polne drogi tuż za kończącymi się zabudowaniami. Druga ekipa przeszła plac wokół naszego Domu oraz drogę na ogród. Zebraliśmy razem 7 worków oraz duże płachty białej folii. Wyczyściliśmy dzikie wysypisko na którym znajdowały się znicze, butelki i wkłady do zniczy. To był pracowity dzień, ale cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś pożytecznego dla naszej planety.
Mariusz S.
k

l


l

l
 27.09.2018 Piknik z Okazji 100lecia odzyskania  przez Polskę niepodległości
Po raz pierwszy wzięliśmy udział w imprezie, w której najważniejszym zadaniem było przebycie trasy z wykorzystaniem kijków do nordic walkingu.  Gdy na miejscu wymarszu zebraliśmy się wszyscy, usłyszeliśmy kilka słów wstępu, po których wyruszyliśmy urokliwą trasą liczącą ok. 1 kilometra do „Polany Trzech Dębów”. Na miejscu czekało na nas ognisko, na którym upiekliśmy smaczne kiełbaski, a na deser był placek. Ważnym punktem spotkania było wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych. Spotkanie zakończyło się tańcami i wspólną zabawą. Dziękujemy i do zobaczenia!
Mariusz S.

j

k

j

28.09.2018 Dzień Chłopaka w naszym Domu
Miesiąc wrzesień zakończyliśmy bardzo radośnie. W piątek 28 września p. Adrianna zorganizowała Dzień Chłopaka, cykliczną imprezę, podczas której kobietki naszego Domu przygotowują dla chłopaków niespodziankę. Impreza rozpoczęła się od wysłuchania piosenki  Danuty Rinn „Gdzie ci mężczyźni”, po której p. Halinka i Małgosia wprowadziły wszystkich w atmosferę świętowania. Najbardziej emocjonującą częścią dnia były zmagania chłopaków pt. „Wielka próba”. Chłopacy zmierzyć się musieli w takich konkurencjach jak: mistrz powagi, mistrz wytrzymałości, mistrz mądrości, mistrz wiedzy praktycznej, mistrz szybkiego liczenia, mistrz celnego oka, mistrz samochodowej kierownicy. Po zakończeniu części rozrywkowej nastąpiło złożenie życzeń chłopakom oraz wręczenie upominków. Zabawa była świetna. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla chłopaków!
Ela M.

;l

l

lp


l     h

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl