Luty - archiwum

IX Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Fart" w Bydgoszczy

W listopadzie nasze prace brały udział w IX Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Fart" w Bydgoszczy pod hasłem "Wiara i rozum". Zgłosiliśmy udział w dwóch kategoriach: fotografia oraz literatura. W kategorii "Fotografia" prace wysłaliśmy drogą pocztową. Zdjęcia pod czujnym okiem p. Bernadetty wykonali Konrad G. i Marcin D.  Natomiast w kategorii "Literatura" piękny wiersz "Wiara i rozum" napisała p. Halinka F. pod opieką p. Joanny. W grudniu ogłoszono wyniki, a następnie do uczestników konkursu przesłano podziękowania za udział. Miłą niespodzianką było dla nas wyróżnienie, które za swoje zdjęcie otrzymał Konrad G. - GRATULUJEMY

Rada Domu

IX Ogólnopolski Festiwal twórczości osób z Niepełnosprawnościami 1

13,15.02.2021 Walentynki w naszym Domu

W tym roku za przygotowanie walentynkowego dnia odpowiadała p. Ola z pracownią muzyczno-teatralną.

Z racji pandemii niemożliwe było zorganizowanie zabawy tanecznej, którą w zwyczaju mieliśmy, ale obchody okazały się równie ekscytujące jak zawsze. Prawie półtora tygodnia pracowaliśmy nad kartkami walentykowymi, które zostały rozdane nam wszystkim. Roznosicielami tych przyjemności była niezła ekipa: Amor i jego pomocnicy!  Przemierzając korytarze w akompaniamencie romantycznych utworów sprawili, że każdy z nas popadł w świetny nastrój. Biorąc pod uwagę, że na terapię uczęszczamy w systemie rotacyjnym walentynkowo było u nas w piątek 12 i poniedziałek 15 lutego.

Paweł J.

IMG 6202

15,16.02.2021 Ostatki, podkoziołek, śledzik, zapusty - ostatni dzień karnawału w naszym Domu 

Tegoroczne ostatkowe pląsy zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19. Jednak my lubimy świętować nawet w minimalnym charakterze, dlatego pani Bernadka wraz ze swoją grupą przygotowała ten dzień tak, abyśmy mogli go uczcić  dostosowując się do reżimu sanitarnego. Z racji podziału na II grupy terapeutyczne w obecnym rotacyjnym systemie pracy, nasze ostatki świętowaliśmy w poniedziałek 15 i wtorek 16 lutego. Korytarzem naszego Domu przemierzały grupy karnawałowych postaci, które odwiedzając poszczególne pracownie zapraszały do zabawy. Po kilku słowach wstępu na temat ostatkowej tradycji, każda grupa miała do rozwiązania krzyżówkę, następnie indywidualnie wybieraliśmy zagadki, a na koniec poruszaliśmy się do rytmu ulubionych piosenek, które w formie niespodzianki muzycznej przygotowała p. Bernadka. Nie zabrakło oczywiście słodkości! Każdy otrzymał "cukierkowy mini pakiecik".

Tak więc, po godnie pożegnanym karnawale jesteśmy gotowi na Wielki Post...

Waldemar, Małgorzata, Bartosz

IMG 6209

"Poznaj Mój Świat" – Konkurs plastyczny

Wręczenie dyplomów oraz nagród za udział w Konkursie Plastycznym "Poznaj Mój Świat" zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Lesznie. To Konkurs Plastyczny organizowany od wielu lat przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Lesznie, w którym każdego roku bierzemy udział. Ze względu na panujące obostrzenia epidemiczne, tym razem przeprowadzony został w formie ONLINE. Z naszego Domu udział wzięły p. Elżbieta M. i p. Halina F., które przygotowały piękne prace. Dyplomy i nagrody za udział przyszły pocztą, a wręczyły je p. kierownik oraz p. Adrianna wspierająca naszych artystów w rozwoju.

IMG 6285

22,23.02.2021 "Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego"

W lutym każdego roku w naszym Domu przypominamy sobie jak ważna jest dbałość o narodowy język. 

22 i 23 lutego obchodziliśmy w naszym Domu  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zajęcia przygotowała pracownia rękodzieła artystycznego z p. Adrianną na czele. Każda grupa otrzymała zadania do wykonania. W pierwszym etapie trzeba było dopasować elementy puzzli po odgadnięciu hasła zagadki umieszczonej na odwrocie puzzla. Poszło nam całkiem nieźle, a efektem był plakat na temat święta. Drugim trochę trudniejszym wyzwaniem okazały się przysłowia, których dwie części musieliśmy połączyć w całość, a następnie znaleźć wytłumaczenie i sens tych powiedzeń. 

Patrycja G.

IMG 6294