IV wakacyjny tydzień

Ostatni tydzień zajęć przed przerwą wakacyjną rozpoczęliśmy od Wakacyjnego karaoke, które przygotowała dla nas pani Ola.

Śpiewaliśmy polskie piosenki solo lub w grupach do mikrofonu, można było nawet zatańczyć.

Wtorek poświęciliśmy na rozruszanie naszych szarych komórek dzięki Wakacyjnej burzy mózgów, którą przygotowała dla nas pani Ada. Na tablicy pod tajemniczymi hasłami (Serwis McDonalds, Kto pierwszy ten lepszy, Zagadkowe sznurki, Wakacyjne memo, Ruchome literki, Pomarańczowa bitwa, Ukryty skarb) kryły się zadania do wykonania.

We środę dowiedzieliśmy się sporo o zdrowym odżywianiu, a to za sprawą pani Małgosi, pani Kasi i pana Huberta - studenta dietetyki, który odbywał u nas praktyki. Przygotowali oni dla nas pogadankę nt. „Warzywa i owoce źródłem zdrowia”, a my mieliśmy za zadania spośród zaprezentowanych w koszu produktów, rozpoznać które są zdrowe, a które mogą nam zaszkodzić. Na zakończenie zajęć zostaliśmy poczęstowani zdrowymi warzywami i owocami. To była bardzo pouczająca lekcja, postaramy się stosować do wszystkich rad przyszłego pana dietetyka i naszych kochanych pań, które na co dzień dbają o nasze dobre samopoczucie.

Czwartkowe zajęcia arteterapeutyczne Zmalowane lato przygotowała dla nas pani Ada. Zostaliśmy podzieleni na grupy według naszych umiejętności i daliśmy się ponieść artystycznym emocjom poprzez tematyczne kolorowanki, malarstwo akrylowe na blejtramie oraz muzykoterapię wspierającą proces twórczy.

W piątek podczas zajęć Z wizytą u dinozaurów dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tych prehistorycznych zwierzętach i poznaliśmy ich nazwy, niektóre trudne do wymówienia i zapamiętania. Mieliśmy też okazję zabawić się w paleontologa i wykopać z piasku szczątki dinozaura oraz odbić w gipsie ślad paproci. Pani Paulina przygotowała dla nas również quiz o dinozaurach i zabawę ruchową Widzę dinozaura.

I tak minął nam kolejny tydzień zajęć wakacyjnych. Teraz będziemy mogli poleniuchować podczas dwutygodniowej przerwy, ale już nie możemy się doczekać kolejnych ciekawych zajęć po powrocie.